YEREL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 17:59   Güncelleme : 03-05-2021 17:59

Elazığlı Yerel Esnaflar, ETSO Başkanı Asilhan Arslan’a Teşekkür Etti

Elazığlı Yerel Esnaflar, ETSO Başkanı Asilhan Arslan’a Teşekkür Etti

Elazığ’da Cep Telefonu Üzerine Hizmet Veren Üç Operatör Firması, Haksız Rekabetin Önüne Geçilmesi Adına Adım Atan ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ı Makamında Ziyaret Ederek Teşekkür Etti.

ETSO, Zincir marketlerde sadece gıda ve temizlik malzemelerinin satışının yapılması talebinde bulunup bu talep İl Hıfzıssıhha Meclisinin kararı ile onaylanmıştı. Alınan kararlar haksız rekabetin önüne geçilmişti. Elazığ’daki üç operatör firmaları, haksız rekabetin önüne geçilmesi adına adım atan ETSO başkanı Asilhan Arslan’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

İletişim şirketlerinin sorunları hususunda istişarelerde bulunduklarını söyleyen İletişim Şirketi Azim Ticaret’in sahibi Aziz Çelik; “Tüm bayi arkadaşlarımızla beraber. Bugün burada 3 firma, 3 operatörün bayileri olarak geldik, ziyaret ettik. Bundan sonraki gelişmelerle ilgili ve şu anki bizim sıkıntılarımızla ilgili istişare yapıyoruz. Şu ana kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacakları hizmetler için kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun diyoruz. Bu alınan karar bizleri çok memnun etti. Marketlerde soğan, patates, domates, biberin yanında reyonda cep telefonu satılması, beyaz eşya satılması veyahut zücaciye satılması sıkıntılıydı. Bunlar kendi memleketimiz için düşündüğümüz zaman Elazığ’ımızdaki küçük esnaflarımızı bitirebilecek, iflasa götürebilecek hele şu pandemi döneminde, işsizliğin olduğu dönemlerde bu çok sıkıntı yaratacak şeylerdi. Şu an bile Türkiye genelinde dönen videolar var. Yandaki zücaciyeci kapalıyken, berberi kapalıyken, manavı kapalıyken, diğeri kapalıyken ulusal marketlerin açık olup bu reyonlarını açması diğer esnafımızı gerçekten zor duruma düşürmüştür. Bu sıkıntıların giderilmesi için hep beraber, hep birlikte Elazığ için dediğimizde tüm Elazığlı hemşehrilerimizin mahallesindeki, semtindeki, çevresindeki küçük esnaflardan alışveriş yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Haksız rekabetin önüne geçmek adına mücadele ettiklerini belirten ETSO başkanı Asilhan Arslan ise; “Ticaret ve Sanayi Odası olarak önceliğimiz yerel tacirimizi, yerel üreticimizi korumaktır. Hep bunun mücadelesini verdik. Biliyorsunuz geçen seneden belli özellikle pandemideki kapanma dönemlerinde ulusal marketlerin hatta sonları hizmetlerine ara vermelerini istemiştik ve bunu da ulusal gündeme taşımıştık. Bu son kapanma döneminde İçişleri Bakanlığı’mızın genelgesiyle hafta sonlarında ulusal marketlerimiz hizmetlerine ara verdiler. Onları bir gün dinlendirdik. Amacımız şuydu; yerel tacirlerimizin daralan işlerini daha az seviyeye indirebilmek ve onları iş hayatına tutundurabilmek. Bir de yine Ticaret ve Sanayi Odaları olarak bizler özellikle yerel tacirlerimizle; konfeksiyoncularımız, zücaciyecilerimiz, teknoloji firmalarımızın mağazaları kapalıyken onların ulusal marketlerde satışlarına devam etmeleri gerçekten bir haksız rekabet söz konusuydu. Bununda önüne geçme adına Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçen hafta valiliğimizden kapanma döneminde ulusal marketlerde gıda ve temizlik malzemeleri dışında satışlarına tahkir konulmasını istemiştik. Bu da gerçekleşti. Bunun da memnuniyeti iş dünyası tarafından gerçekten oldukça üst seviyede. Bu memnuniyet münasebetiyle de bugün telekomünikasyon operatörü ve teknoloji alanında faaliyet gösteren firmalarımız bizlere bir teşekkür ziyareti yapmışlar. Bende duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.