SPOR
Giriş Tarihi : 04-05-2021 13:37   Güncelleme : 04-05-2021 13:37

Milletvekili Demirbağ: Öztürk’e gerekli destek verildi

Milletvekili Demirbağ: Öztürk’e gerekli destek verildi

İrfan ARSLAN

Tetiş Yapı Elazığspor’un 2. Ligden 3. Lige düşmesinin adından bu durumun yeni bir yönetim kurulunun oluşturularak yeni hedefler belirlenmesi ve bu hedefler için mücadele verilmesini sağlayacak adımların atılması gerektiğini belirten AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Bu yönetime  her zaman gerekli destek verildi. Ancak bu desteğin karşılığında istenilen hedeflere ulaşılmadı. Bu yeni bir yönetim kurulunun göreve gelmesi ve yeni bir heyecan ile yeni hedeflere ulaşılması sağlanacak adımlar atılmalı” dedi.

 AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ Tetiş Yapı Elazığspor’un ligden düşmesinin elbetteki üzüntü verici olduğunu belirterek şunları söyledi;

 “2. Ligde sezonun bitmesine bir maç kala takımımızın ligden düşmesi hepimizi üzdü. Bu düşüş aslında birkaç sezondur devam ediyor. Mevcut başkan Selçuk Öztürk ve yönetimine gerekli destek farklı organizasyonlar ile verilmiştir. Geçtiğimiz sezon yapılan forma organizasyonunda birkaç milyon TL. Yönetime destek sağlandı. Ardından depremden dolayı ilimizde hasarlı olan bazı binaların yıkımı konusunda birkaç bina Elazığspor’a verildi. Bildiğimiz kadarıyla bu yıkımlardan da milyon liranın üzerinde bir gelir aldılar. Bunun yanında Ankara’da Milletvekili arkadaşlarımız, Valimiz,  Belediye Başkanımız ile bir toplantı yapıldı. Burada Selçuk Öztürk takımın ligde kalması için gerekenleri açıkladı. Biz de bu konuda gerekli desteği vereceğimizi belirttik. Valiliğimiz ve Belediyemiz bu konuda katkı sağladılar. Ancak bütün bunlara rağmen bu takım ligden düştü.

Bundan sonrası için yapılması gereken, ligin tamamlanmasının ardından Bayramın ardından yeni bir yönetim kurulunun oluşturulması adına bir çalışma yapılması. Bu çalışmanın en kısa sürede netice vermesi ve oluşturulacak yeni yönetim kurulunun öncelikle mevcut yönetim kurulu ile ortak bir değerlendirme yaparak yeni sezon öncesi neleri yapması gerektiğini belirleyip buna göre hareket etmesi sağlanmalı.

Son birkaç yılda yaşanan başarısızlıklar sonucu 3. Lige düşen Elazığspor’un yeniden yükselişe geçmesi yeni bir heyecan yaşayacak yeni bir yönetim kurulu ile mümkün olacaktır. Mevcut yönetim yorulmuş ve yaşanan düşüşler nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Camianın beklentisine bakılması buna göre de bir hamle yapılması Elazığspor’un lehine ve menfaatine olacaktır” dedi.