YEREL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 16:29   Güncelleme : 04-05-2021 16:30

Kuvvetli rüzgar tehlike oluşturdu

Kuvvetli rüzgar tehlike oluşturdu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından duyurulan kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış ve fırtına Elazığ’da etkili oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Elazığ’da beklenen kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı. Meteorolojiden yapılan açıklamada, Elazığ başta olmak üzere Bingöl ve çevresinde kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği ifade edildi.

Ani su baskını ve sel gibi olası durumlar için önlem alınmasının gerektiği vurgulanan açıklamada yağışın, etkili olacağı belirtildi. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından; “Beklenen sağanak yağışlarla beraber yer yer meydana gelebilecek dolu riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nün uyarısının ardından kent genelinde gün içerisinde Elazığ’da kuvvetli rüzgar ve ara ara yağmur etkili oldu. Elazığ'da etkisi devam eden kuvvetli rüzgar bazı yüksek binaların dış cephe kaplamalarını yerinden söktü. Hazardağlı kavşağında bulunan çok katlı bir binanın dış yalıtım malzemeleri kuvvetli rüzgara dayanamayıp söküldü. Binadan sökülen parçalar ise çevrede tehlike oluşturdu.