YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 15:39   Güncelleme : 05-05-2021 15:39

Kavaktepe Köy Camii’nin temeli dualarla atıldı

Kavaktepe Köy Camii’nin temeli dualarla atıldı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde ağır hasar alan ve yıkım işlemleri tamamlanan Kavaktepe Köyü Cami’sinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

24 Ocak'ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde yıkılan Kavaktepe köy camisinin yerine yeni bir cami inşa edilecek.

Yıkım ve hafriyat işlemlerinin tamamlanmasının ardından camii için temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine, İl Müftüsü Selami Aydın,  Kavaktepe Köyü Muhtarı Nejat Tanyol, ve vatandaşlar katıldı.

 “83 CAMİMİZ HASAR GÖRDÜ”

İl Müftüsü Selami Aydın, törende yaptığı konuşmada köylülere ve caminin yerini bağışlayan hayırsevere teşekkür etti. Müftü Aydın konuşmasnın devamında, “Deprem nedeniyle Elazığ ilimizde yaklaşık 83 camimiz zarar görmüştü Allah’ın izni ile bunların bir çoğunun temelini attık yapıyoruz. Cenabı Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Devletimiz yardım gönderdi. Bunları kardeşlerimize camilerimize veriyoruz. Elazığ’da da kardeşlerimiz, köylüler herkes yardım ediyorlar. El birliği içerisinde muhtarımızın çok büyük gayretleri oldu. İnşallah en kısa süre içerisinde Allah nasip ederse açılışını yapacağız.” İfadelerini kullandı.

 “EN KISA SÜREDE CAMİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Kavaktepe Köyü Muhtarı Ali Kaya’da Sayın Müftümüz ile birkaç aydır istişarelerimiz vardı. Sağ olsun bize maddi ve manevi olarak çok büyük destekleri oldu. Biz kendilerini ziyaret ettiğimizde muhtarım siz temeli atın biz arkanızdayız bu işi hep birlikte götüreceğiz dedi. Bana verdiği o manevi destek ile Allah’ın izni ile köylülerin yardımıyla devletimizin katkısıyla bu işe başladık inşallah gelen yardımlarla da kısa sürede neticelendirmek istiyoruz dedi.