YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2021 10:32   Güncelleme : 07-05-2021 11:05

Jandarma EBA üzerinden eğitim verdi

Jandarma EBA üzerinden eğitim verdi

Jandarma Ekipleri “Evdeyim Trafik Kuralları Aklımda” sloganıyla EBA üzerinden öğrencilere trafik eğitimi verdi.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik ekipleri, EBA üzerinden öğrencilere Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çevrim içi trafik eğitimi verdi.

Jandarma trafik timleri, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğrencilere ulaşarak trafik bilincini oluşturmak için harekete geçti.

Jandarma ekipleri İl genelinde Elazığ Milli Eğitim ile müşterek  Eba programı üzerinden 130 Veli, 85 Öğretmen ve   1200 öğrenciye; emniyet kemerinin önemi, Genel Trafik kuralları, Trafik işaret Levhaları, Trafikte görme görülme, Yaya geçidinin kullanımı, Güvenli oyun alanları, Bisiklet kullanımı, Emniyet kemeri kullanımı, Araçlarda güvenli yolculuk ve Salgına karşı alınacak önlemler ve dikkat edilecek hususlar konularında eğitimler verildi. Ekipler öğrencilere trafikte dikkat edilmesi ve uyulması gereken kuralları anlattı. Trafik levhaları, trafik işaret ve kuralları gibi konularda bilgilendirilen öğrenciler, eğitime ilgi gösterdi.