YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2021 14:38   Güncelleme : 07-05-2021 14:50

Milletvekili Ağar’a destek

Milletvekili Ağar’a destek

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, suç lideri Sedat Peker’in iddialarını sert bir dille yalanlarken, Ak Parti kanadından da Milletvekili Ağar’a destek mesajları geldi.

Şu anda yurtdışında olan Sedat Peker, ilimiz Milletvekili Zülfü Tolga Ağar hakkında bir takım iddialarda bulunmuştu. Peker’in iddialarına karşılık Milletvekili Ağar, “Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum.  Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” diyerek iddiaları yalanlamıştı.

Konunun ülke gündemine oturmasının ardından Ak Parti kanadından, Milletvekili Tolga Ağar’a destek mesajları geldi. Ak Parti Elazığ milletvekilleri başta olmak üzere çok sayıda partili sosyal medya hesapları üzerinden Milletvekili Ağar’a destek paylaşımları yaparken Ağar’ın yanında olduklarının imajını verdi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir” diye paylaşımda bulunurken, Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ise,  twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Milletvekili Ağar’ın kamuoyuna açıklamasını yayınlayarak destek verdi. Milletvekili Zülfü Demirbağ ise yaptığı paylaşım ile “Hakaret ve iftira sahibine aittir” dedi.

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’da Milletvekili Ağar’a destek veren isimlerden olurken aynı zamanda Ak Parti’den birçok isimde Milletvekili Ağar’a destek paylaşımlarında bulundu.