YEREL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 11:10   Güncelleme : 08-05-2021 11:10

Kavaklı Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıyı kınadı

Kavaklı Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıyı kınadı

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları üzerine kınama mesajı yayımladı.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; Her Ramazan ayında Filistin’de saldırılarını artıran Siyonist Rejim dün akşam Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate ses bombaları atarak ve patlayıcı madde kullanarak onlarca kardeşimizi yaralamıştır.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi arifesinde yapılan bu saldırı karşılıksız kalmamalıdır. Kudüs, sadece Filistinli kardeşlerimizin sorunu değildir. Tüm Müslümanlarının sorunudur. Çünkü Kudüs etrafı kutsanmıştır ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı bağrında barındırmaktadır. Kudüs için yapılan kalbi dualar yerini fiili duaya bırakmalıdır. Müslüman ülkeler, yapılan bu saldırıya karşı somut adım atarak Siyonist Rejimin bu terörist eylemlerine son vermelidir. Türkiye bu somut adımların garantörü olmalıdır.

Kadir gecesini idrak edeceğimiz bu gecede Kudüs özgürlüğü için tüm kardeşlerimi duaya davet ediyorum. Hayır ve bereket gecesi olarak övülmüş olan Kadir Gecesinin başta Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya ve tüm dünya Müslümanlara huzur ve barış getirmesini temenni ederim. Özelde Elazığlı hemşerilerimin, genelde tüm dünya Müslümanlarının Kadir Gecesini tebrik eder, dua ve ibadetlerle gecenin taçlandırılmasını dilerim.