YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2021 18:25   Güncelleme : 10-05-2021 18:25

Elazığ STK Platformu, domates üreticilerine salçalık domates fidesi dağıttı

Elazığ STK Platformu, domates üreticilerine salçalık domates fidesi dağıttı

Elazığ STK Platformu, Domates Üreticilerine Katkı Sağlamak Adına Merkeze Bağlı Cip Köyünde Domates Fidesi Dağıttı.

Elazığ STK Platformu, domates üreticilerine endüstriyel ürün olarak dönüştürülebilecek salçalık domates fidesi hibe etti. Toplam 10 binin üzerinde fide hibe edilecek olurken,  ilk fideler Palu bölgesindeki üreticilere verildi.

İsrail devletinin, Filistin topraklarında Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Ergün Aslan; “Bizim Kafirle mücadelemiz, bizim zalimle mücadelemiz şu proje ile de olacak: biz üreteceğiz. Biz üretip çok güçlü olacağız ki kafir yaptığı zaman hem kınayacağız gemde fiili mücadelede bulunacağız. Bakın Siha’larımızı yapıyoruz silahlarımızı yapıyoruz üretimimizi her alanlarda yapacağız ve biz Allah’ın izniyle kafirle mücadelemizi, ümmetin yanındaki mücadelemizi devam ettireceğiz.’’dedi.

Dönem Sözcüsü Arslan, merkeze bağlı Cip köyünde dağıttıkları fidelerle, üretime katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Arslan; “Biz STK Platformu olarak geçmiş dönemde, eski dönem sözcümüz döneminde bir çalışma başlatmıştık. Köylümüze destek olmak açısından hem maddi hem de manevi yanında olduğumuzu yanında hissettirmek adına bir çalışma başlatmıştık. Ve bu çalışmamız adım adım devam ediyor. Bu çerçevede köylümüze bir domates fidesi, endüstriyel ürün olarak dönüştürülebilecek salçalık domates fidesi hediye ediyoruz. Belki bu köylümüzün ihtiyacını yüzde 1 oranında karşılayacak ancak bunu tanıtım ve bildirmek açısından böyle bir projeye girdik. Biz üretenin, mücadele edenin ve haklının her zaman yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.