YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2021 18:45   Güncelleme : 12-05-2021 18:45

ELFED İki Bin Adet Kitabı Vali Yırık’a Teslim Etti

ELFED İki Bin Adet Kitabı Vali Yırık’a Teslim Etti

Elazığ Dernekler Federasyonu Elazığlı Yazar Şeyhül Muharririn Ahmet Kabaklı’nın Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy anısına yazdığı kitapları yeniden bastırarak dağıtması için Elazığ Valiliği’ne teslim etti.

Elazığ Dernekler Federasyonu 2020 ve 2021 yılında isimleri yıllara verilen Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy anısına anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Dernek yıllar önce Elazığlı yazar Şeyhül Muharririn Ahmet Kabaklı’nın Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy anısına yazdığı kitapları yeniden bastırarak yaklaşık 2000 adet kitabı çocuklara dağıtması için Elazığ Valiliği’ne teslim etti.

Kitapları okuyarak geçmişin mirasına sahip çıkacaklarını söyleyen Elazığ Valisi Erkaya Yırık; ELDEF olarak Yunus Emre ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un adlarına Elazığlı hemşehrimiz Ahmet Kabaklı tarafından yazılan kitapları çığaltmak suretiyle toplam da 2 bin kitabı Valiliğimize teslim ettiler. Bunları inşallah çocuklarımızla, gençlerimizle, insanlarımızla buluşacak ve bizim hümanizmi, insan sevgisini tüm milleti, mağduru ve mazlumu kucaklamayı öğreten bu öğretileri okumak suretiyle bu milletin mirasına da tekrar sahip olmuş olacaklar. Dedi.

Vali Yırık açıklamasının devamında; Türk Milleti aydınlanmaya önem vermiş ilme bilime önem vermiş, insanı yaşatmış ki devlet yaşasın mantığıyla hareket etmiş ve herkesi kucaklamış ve tüm dünyaya bu şekilde nam salmış bir milletiz  ifadelerini kullandı.

ELFED Üyesi Ahmet Bulut’ta kitapların dağıtımında kendilerine yardımcı olan Vali Erkaya Yırık’a dernek adına teşekkürlerini ileterek; “Sayın Valimizin kitaba olan düşkünlüğünü biliyoruz gitti yerlerde çocuklara kitap dağıttığını biliyoruz. Bu kitapların dağıtımını da bizzat kendisi üstlenmiş oldu. Bizde bugün bu kitapları Sayın valimiz takdim ettik” dedi.