YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 14:13   Güncelleme : 17-05-2021 14:16

GÜRSEL EROL FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

GÜRSEL EROL FİLİSTİN İÇİN YÜRÜDÜ

İRFAN ARSLAN

Elazığ’da CHP Milletvekili Gürsel Erol öncülüğünde Filistinlilere destek yürüyüşü gerçekleştirildi. Erol, “Ne kadar İsraillinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde mülkiyeti varsa hepsini devletleştirin, Yahudileri Türkiye’de istemiyoruz” dedi.                                                                                        

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Elazığ’da protesto edildi. Merkez İzzetpaşa Camii önünde başlayan ve Öğretmen Evi önünde son bulan yürüyüşe, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP İl Başkanı Yavuz Doğdu, İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or ve partililer katıldı.

"TÜRK HALKI HER ZAMAN MAZLUMLARIN YANINDA OLMUŞTUR"

Gerçekleşen yürüyüş sonrasında Atatürk anıtı önünde açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türk halkının her zaman mazlumların yanında olduğunu kaydetti. Erol, açıklamasına şöyle devam etti;

“Bu anlamlı yürüyüşümüzde bizi yalnız bırakmayarak İsrail Siyonizm’inin Filistinli Müslüman kardeşlerimize karşı yıllardır uyguladığı baskının zulmün isyanını Elazığ’dan bir ışık saçmak için çıktığımız yolda bize vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize teşekkür ederim. Türk halkı her zaman mazlumların yanında olmuştur, Türk halkı her zaman ezilenlerin yanında olmuştur.  Filistin halkının yanında olmak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan 84 milyon yurttaşımızın asli görevi ve sorumluluğudur. Bugün Elazığ’dan sizin seçtiğiniz bir vekil olarak Filistin’e bir mesaj göndermek için Filistin’deki Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek için buradan bütün Türkiye’ye haykırmak için Müslüman kardeşlerimizin hakkını hukukunu aramak için çıktığımız bu yolda bize verdiğiniz bu desteğe canı gönülden teşekkür ediyorum. İsrail Siyonizm’ini, İsrail’i şiddetle kınıyorum.

"YAHUDİLERİ TÜRKİYE’DE İSTEMİYORUZ"

İsraillilerin mülkiyetlerinin devletleştirilmesi çağrısında bulunan Erol, “Bu protestolar, yürüyüşler yalnızca kınama aşamasında kalmamalı buradan hükümetimize de bir çağrım var; ne kadar İsrailli Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde mülkiyet hepsini devletleştirin Yahudileri Türkiye’de istemiyoruz. Yine kamuda İsrail ne kadar ihale almışsa ne kadar sözleşmesi varsa hepsini iptal edin. Biz Türkiye’nin yurttaşları olarak Mustafa Kemal’in kültüründen Cumhuriyetin geleneğinden gelenler olarak Filistin’deki kardeşlerimize sahip çıkmaya kendimize bir yurttaşlık görevi olarak biliriz.  Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Filistin” ifadelerini kullandı.