YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 14:24   Güncelleme : 17-05-2021 14:24

Fırat Damla Girişimcilik Merkezi’nden Büyük Fırsat!

Fırat Damla Girişimcilik Merkezi’nden Büyük Fırsat!

Fırat Teknokentte, Fırat Kalkınma Ajansı desteği ve Fırat Üniversitesi iş birliği ile kurulmakta olan Fırat Damla Girişimcilik Merkezinde TÜBİTAK BİGG programına başvurular başladı.

TÜBİTAK BİGG Projesi için başvurular alınmaya başladı. Yeni dönemde girişimci olabilmek için şartları değiştiren BİGG Damla ile ; herhangi bir üniversite öğrencisi olan , mezun olan ve Akademisyen olan girişimcilerin başvuru yapabileceği program da girişimciye 200.000TL hibe vadediyor. 2020’nin 1. ve 2.Dönemin de 200’ e yakın başvuru alınmıştı.

BİGG Damla olarak başvuru almaya devam ediliyor. Ulusal anlamda alanlarında uzman mentörler ile girişimci adaylarına iş fikirleri hakkında ticarileşmeleri ve pazar bulmaları konusunda destekler verilmiştir.  Temel seviyede başlayan girişimcilik eğitimleri süreç içerisinde derinleştirilerek müşteri doğrulama, pazarlama, finans, proje yazma ve yönetme konularında TÜBİTAK 1512 kriterlerine uygun hale getirilmiştir. Yeni dönemde tekrar girişimci adaylarını arayan Fırat Damla Girişimcilik Merkezi ; Teknoloji tabanlı, yenilikçi ve ticarileşme potansiyeli olan  iş fikirlerinin kabul edileceği programa ‘’ basvuru.biggdamla.com ‘’ adresinden başvuru yapılabilecektir.