YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 14:43   Güncelleme : 17-05-2021 14:45

Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası, etkinliklerle kutlandı

Elazığ’da Sosyal Güvenlik Haftası, etkinliklerle kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle, Elazığ SGK İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman ve beraberindeki heyet Atatürk anıtına çelenk sundu. Erman, sosyal güvenlik kurumunun beşikten mezara kadar bütün insanlara hizmet eden bir kurum olduğunu söyledi.

Sosyal Güvenlik Haftası, Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası’nın açılışında, Elazığ SGK İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman ve beraberindeki heyet, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Öğretmenevi önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleşti.

Programdan sonra açıklamalarda bulunan Elazığ SGK İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman, sosyal güvenlik kurumunun beşikten mezara kadar bütün insanlara hizmet eden bir kurum olduğunu söyleyerek, Sosyal Güvenlik Haftası’nın kutlu olması temennisinde bulundu.

"87 BİN 049 EMEKLİMİZ BULUNMAKTA"

Elazığ’da SGK’ya bağlı vatandaşlar hakkında da bilgi veren Erman; 4/a Sigorta Kapsamında: 55 bin 557 kişi, 4/b Sigorta Kapsamında: 12 bin 958 kişi, 4/c Sigorta Kapsamında: 18 bin 537 kişi olmak üzere toplam 87 bin 049 emeklimiz bulunmaktadır.

Yine Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumana bağlı; 4/a Sigorta koluna tabii: 97 bin 499 kişi, 4/b Sigorta kollarına tabii: 15 bin142 kişi, 4/c Sigorta kollarına tabii: 30 bin 486 kişi olmak üzere toplam 143.127 kişi aktif sigortalı çalışanımız bulunmaktadır.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında:11 bin 285 kişi G1 kapsamında 67 bin 372 kişinin Genel Sağlık Sigortası Primleri devlet tarafından ödenmekte. Yani halkımızın deyimiyle yeşil kartlı.” Bulunduğunu söyledi.

"DEVLET BAKIMINDAN DA BİR YÜKÜMLÜLÜKTÜR"

Erman açıklamasının devamında; “Ülkemizde ki Sosyal Güvenlik Sistemi çoğu Avrupa ülkelerinde yoktur. Sosyal Güvenlik Hizmeti; büyük fedakârlık, özveri ve bütçe isteyen bir sistemdir. SGK'da çalışanlar sayesinde çok sayıda hizmet beşikten mezara kadar tüm vatandaşlarımıza verilmektedir. Ancak bu hedefin gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan çalışan personelimizdir. Sosyal Güvenliğin sağlanmış olması, vatandaşın devlete olan güven ve desteğine de olumlu katkı sağlar. Sosyal Güvenlik insan için bir hak, Devlet bakımından da bir yükümlülüktür. Devletimiz; vatandaşlarımızın Sosyal Hizmetlerden ve Sağlık Hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için gereken bütün çalışmaları yürütmektedir. Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak misyonumuz vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmektir.” Dedi.