YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 15:01   Güncelleme : 17-05-2021 15:01

Arslan: Kabine toplantısından müjdeler bekliyoruz

Arslan: Kabine toplantısından müjdeler bekliyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, bugün Cumhurbaşkanı Başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısından iş dünyası olarak müjdeler beklediklerini söyledi. Başkan Arslan, yeme-içme sektörüne sınırlı sayıda müşteriye servis hizmeti verilmesi ve gelir kaybına uğramış işletmelere de vergi ve kredi ödemelerinin ötelenmesini beklediklerini açıkladı…

Çarkların yeniden dönmesi için…

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Covid-19 sürecinde tamamen veya kısmen kapanan hizmetler sektörü başta olmak üzere gelir kaybı yaşayan işletmeler ve basit usuldeki işyerleri için bir çok kez dile getirdiğimiz destekler hususunda bugün yapılacak olan kabine toplantısında iş dünyası olarak müjdeler bekliyoruz.

Bilindiği gibi 1 Hazirana kadar devam edecek olan normalleşme adımları ve sonrasında ekonominin çarklarının yeniden dönmesi için hizmetler sektörü başta olmak üzere bu süreçte kapanan işyerlerimizin ivedi olarak desteklenmesini bekliyoruz. Ayrıca yarından itibaren yeme-içme sektöründeki işyerlerinin de yine tüm kurallara uymak koşulu ile sınırlı sayıda müşteriye servis hizmeti imkanı sağlanmasını talep ediyoruz.

Bugünkü kabine toplantısında, hizmetler sektörüne yönelik bu talebimizle birlikte, iş dünyasının kayıplar yaşamaması ve ekonominin çarklarının yeniden dönebilmesi için, gelir kaybı yaşamış olan işletmeler ile basit usuldeki işyerlerinin devlete olan her türlü vergi, SGK, kredi geri ödemeleri, doğalgaz ve elektrik gibi ödemelerinin ötelenmesi, Çek ödemelerinde sorunlar yaşanarak domino etkisiyle ekonominin çarklarının bozulmaması için KOSGEB üzerinden KGF desteği ile iş dünyasının kerdi ile desteklenmesini ivedi olarak beklemekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan inşallah bu müjdeleri bugün alacağız” ifadelerinde bulundu.