YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:48   Güncelleme : 18-05-2021 11:48

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk’ün 19 Mayıs Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk’ün 19 Mayıs Mesajı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919, milletimizin bağımsızlık duygularının yansıması olup, milli mücadelede zafere atılan en önemli adımlardan birisidir.

Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan milli birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur. Bu anlamlı günün gençlerimize bir bayram olarak armağan edilmesi geleceğe ışık tutacak ve aydınlatacak gençlerimiz için son derece önem arz etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe hitabesindeki; “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” ifadesiyle 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesiyle kurulan ve aydınlanan genç Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet ederek gençliğe duyduğu güveni göstermiştir.

Biliyoruz ki siz gençler, Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Sizler daha çok çalışıp ileride size verilecek görevleri en iyi şekilde yerine getirmelisiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.”