SPOR
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:56   Güncelleme : 18-05-2021 11:56

Milletvekili Erol: Muhasebe Kayıtları Düzgün Tutulmuyor

Milletvekili Erol: Muhasebe Kayıtları Düzgün Tutulmuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şimdiye kadar Elazığspor’a kendi maaşından 270 bin lira yardımda bulunduğunu ancak bunun 120 bin lira olarak açıklandığını belirterek, “Bir İlin milletvekilinin kendi şehrinin spor kulübüne yaptığı bağışın miktarı hakkında tereddüt varsa, net cevap verilemiyorsa, muhasebe kayıtları düzgün tutulamıyorsa burada üzüntümü ifade etmek isterim...” diye konuştu…

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu Gündem programının konuğu ilimiz Cumhuriyet Halk partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol oldu. Milletvekili Erol, Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık ve izleyicilerden gelen soruları cevaplandırırken, Elazığspor konusuna da değindi.

Gürsel Erol'un açıklaması şöyle:

"Ben maaşımın yarısını her ay bağışlayacağım diye bir taahhüttüm vardı ki bu maaş benim hakkım yani. Kimsede niye veriyorsun veya vermiyorsun diye sorgulayamaz. Bugüne kadar ilimizin diğer yerel kanalında Av. Cengiz Bey programında Elazığspor’un muhasebesiyle aldığı bilgiyle bir açıklama yapmıştı. Benim 120 bin lira bugüne kadar bağış yaptığımı söylemişti. Ben son 5-6 aydır Elazığspor’la olan bu ekonomik desteğimi tamamen kestim. Şu anda 34 aylık milletvekili olduğumu düşünün 6 ay düştüğünüzde 26-27 ay ben Elazığspor’a kendi maaşımdan 270 bin lira nakit ödeme yaptım. 270 bin lira nakit ödeme yaptım. Hepsi belgeli. 270 bin lira direk maaşımla zaten bankadan havale var. İki tanesini de bankada icra işlemi olduğu için elden istemişlerdi elden göndermiştim. 270 bin lira ama burada üzüldüğüm şu; tabi Elazığspor’un bugün içinde bulunduğu durumdan rahatsızım. Oradaki yöneticiler de tabi küme düşme gibi bir şeyleri olamaz. Ellerinden gelen mücadeleyi verdiler ama olmadı. Sonuç itibariyle ben üzgünüm. Kendi adıma üzgünüm. O anlamda beni üzdüklerini de söylemek isterim. Ama şurada da şu tereddüttü ifade etmek istiyorum. Maaşımdan veriyorum. Servet ya. Kim kime verir. Bu yalnızca kendi maaşımdan verdiğim. Bir de belediyelerden en az İrfan Bey’de bilir en az 10-15 tane deplasman maçlarını karşıladım. Onu da belediyelere yaptırdım. 10 ile 15 arasındadır. Belediyelere yaptırdım. Bizim CHP’li belediyelere. Helal hoş olsun ayrıca.

*HERKES GÖNLÜNE GÖRE DESTEĞİNİ VERSİN...

"Ama üzüldüğüm şu; ben milletvekiliyim bir milletvekilinin kendi ilinin spor kulübüne verildiği paranın, bağışın bile miktarı hakkında bir tereddüt varsa, net bir cevap verilmiyorsa muhasebe kayıtları düzgün tutulmuyorsa böyle bir şey olabilir mi yani? Ben 270 bin lira vermişim 120 bin lira diye açıklama yapın. Ben milletvekiliyim. Üzüldüm. Bir de eleştiriler aldık. Çok detayına girmek istemem. Ben özel konuşmaları ve özel yazışmaları televizyonlarda kalkıp anlatacak kadar kendimi o seviyeye düşürmem ama şuna üzüldüm. Birincisi ben Elazığspor’un maçlarına gittim. Elazığspor’un kongresine gittim. Manevi anlamda, her anlamda destek vermeye çalıştım. Maaşımı da söylediğim şekilde verdim ama sonuç itibariyle üzgün olduğumu ifade etmek isterim. Ama bundan sonra da Elazığ’daki yine diğer bireysel spor dallarına özellikle hentbol takımı var, kadın basketbol takımımız var bunlara desteğimiz devam edecek, ediyor da zaten. Ben Elazığspor’la ilgili bundan sonra, bu saatten sonra başarılar dilerim. Allah vere muvaffak olsunlar. Ama bundan sonra tabi ki Elazığ bir futbol kulübüyle değil, daha başarılı bir spor alanları var. Süper Lig’de oynayan iki tane takımımız var. Birisi hentbol takımı birisi basketbol takımı. Herkes kendinin, gönlünün olduğu yere hizmetini yapsın. Kimse kimseyi de sorgulamasın. Sen niye buraya yaptın da buraya yapmadın. Herkes gönlüne göre desteğini versin. Ben Elazığspor’a da, futbolcularına da yönetimine de başarılar diliyorum. İnşallah düştüğü yerden takımı kaldırırlar. Hak ettiği yere getirirler. Yeni bir yönetim oluşur. Mevcut yönetimi devam eder. Bunların hiçbiri benim sorunum değil. Hepsine başarılar diliyorum..."