YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 13:55   Güncelleme : 18-05-2021 15:35

KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Yapıldı

KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Yapıldı

Vali Yırık’ın Başkanlığı’nda KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.

KÖYDES Tahsisat Komisyon Toplantısı Vali Erkaya Yırık Başkanlığı’nda Elazığ Valiliği’nde gerçekleştirildi. Elazığ Valisi Erkaya Yırık Başkanlık yaptığı toplantıya 10 İlçe Kaymakamı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresinin İlgili Kurum Müdürleri katılım gösterdi. Toplantıda KÖYDES projesi ile ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalar istişare edildi.

 

Vali Erkaya YIRIK toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada ;

“Ülke genelinde 1 milyar 605 milyon TL’nin kırsal kesimdeki vatandaşların alt yapılarının desteklenmesi,iyileştirilmesi,susuz ünitelerin suya kavuşturulması, yetersiz alanların yeterli hale getirilmesi köy yollarının standartlarının yükseltilmesine ilişkin ödenek olarakbelirlenmiştir. İlimiz 45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın katkıları ve girişimleri ileKÖYDES uygulaması başlatılmıştır. Milletimizin yaşadığı yerde standartlarının yükseltilmesi, medeni ve müreffeh şekilde hayatlarını devam ettirmesi, hayat kalitesini yükseltmesi için ödeneklerin tahsis edildiğini bu ödeneklerin milletimizin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda değerlendirileceği şehirde ne varsa köyde de bulabileceği imkanlarakavuşturma çabası içinde olduklarını; bunu en verimli ve maksimum faydalı bir şekilde yürütülmesinden ve insanlarımızın hizmetine sunulması için yetkili ve görevli olduklarını” belirtti.