SPOR
Giriş Tarihi : 20-05-2021 12:52   Güncelleme : 20-05-2021 12:55

BAL için başvuruda son gün

BAL için başvuruda son gün

İrfan ARSLAN

Bölgesel Amatör Ligde yer almak isteyen kulüplerin başvuru süresi bugün sona erecek. Daha önce TFF tarafından yapılan açıklamada lig ile ilgili planlama yapılmış, gruplar ve lig fikstürü belirlenmişti. 16 Nisan’da başlayacak olan lig öncesi TFF BAL ile ilgili olarak yeni bir planlama yaparak, bu yıl için farklı bir sistemin uygulanmasına karar verip, ligi katılmak isteyen takımların lig maçlarını oynayacaklarını lige katılmayacak olan takımların ise gelecek sezon lige katılma haklarının saklı kalacağını açıklamıştı.

Bölgesel Amatör Ligde ilimizi temsil etme hakkı bulunan Mediline Hospıtal Fırat Üniversitesi, YolSpor ve KovancılarSpor takımlarının ligi katılım konusunda ki kararlarını belirten dilekçelerini ASKF Başkanlığına verecekler.

Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür “ Takımlarımız bugün yönetim kurullarının aldığı kararı içeren dilekçelerini bize verecekler. Katılım gösterecek takımlarımız TFF’nin belirlediği şartlar kapsamında maçlarını Antalya’da oynayacaklar. Katılmama yönünde karar verecek olan takımlarımız ise gelecek sezon lige katılacaklar. Takımlarımızın alacakları kararın öncelikle kendilerine ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi

Öte yandan edinilen bilgilere göre ilimizden bir takımın lige katılacağı, iki takımın ise katılmama yönünde karar aldığı öğrenildi.