YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 14:49   Güncelleme : 20-05-2021 14:49

Yazıkonak Belediyesi’nden esnafa destek

Yazıkonak Belediyesi’nden esnafa destek

Müslüm DEMİRTAŞ

Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı pandemi sürecinde ekonomik anlamda zorluk yaşayan minibüsçü esnafına destek sağlayacaklarını belirterek, “Minibüs kooperatifinin talebi üzerine pandemi nedeniyle zor günler geçiren minibüsçü esnafına bir defaya mahsus 500 TL’lik yakıt desteğinde bulunacağız” dedi.

Bir yılı aşkın süredir ülkemizi de etkileyen Korona virüs nedeniyle esnaf zor günler geçirmeye devam ediyor. Pandemi sürecinden etkilenen esnaf, gerek hükümet gerekse de yerelde belediyeler tarafından destekleniyor. Bu kapsamda Elazığ merkeze bağlı Yazıkonak Beldesi’nde esnafa bir destekte Yazıkonak Belediyesi’nden geldi. Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, beldede bulunan 20 minibüsçü esnafına 500 TL’lik yakıt desteği sağlanacağını aktardı.

“İSTEYENE BİR DEPO YAKIT”

Başkan Çadırcı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde 10 bin nüfusluk beldemizde esnaflarımızın mağduriyetini en aza indirmek için belediye olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu süreçte iş yapamayan hatta aracının yakıtını bile cebinden ödemek zorunda kalan minibüsçü esnafı bizlerden destek talebinde bulundu. Belediye olarak konuyu görüşüp beldede bulunan 20 minibüsçü esnafına 500 TL değerinde yakıt ya da istekleri üzerine bir depo yakıt desteğinde bulunma kararı aldık. Konuyu bugün belediye meclisi gündemine de getirip inşallah esnafımıza destek olacağız. Onay alındıktan sonra inşallah pazartesi günü esnafa yönelik aldığımız kararı uygulayacağız” dedi.