SPOR
Giriş Tarihi : 21-05-2021 13:38   Güncelleme : 21-05-2021 13:38

Başkan Yıldırım: En iyi şekilde temsil edeceğiz

Başkan Yıldırım: En iyi şekilde temsil edeceğiz

İrfan ARSLAN

Bölgesel Amatör Lige katılım kararı aldıklarını belirten Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Eyyüp Yıldırım, ligde ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.

 Sezona iyi bir hazırlık yaparak hazırlandıklarını daha önce 16 Nisan’da başlayacağı açıklanan ve planlaması yapılan lige hazır hale geldikleri sürecin son günlerinde TFF’nin yeni bir karar alarak ligi ertelemesi ve yeni planlama kapsamında Haziran ayının ilk haftasında başlayacağı açıklanan lige tekrar hazırlık süre başlattıklarını belirten Yıldırım şunları söyledi.

“ Tabiki süreç tüm takımlar gibi bizi de olumsuz etkiledi. Önceki planlama kapsamında takımımız planlandığı şekliyle yüksele yapılarak lige hazır hale getirildi. Ardından erteleme yapıldığı açıklandı. Bizde oyuncularımıza izin verdik. Ardından farklı bir formatta ligin oynatılacağı açıklandı. Bizde bu format üzerinde bir değerlendirme yaptık ve lige katılma kararı verdik. Takımımız da Mayıs ayının ilk haftasından itibaren Teknik Sorumlumuz  Erhan Gündüz yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Antalya’da oynanacak olan maçlarda hızlandırılmış bir şekilde lig oynanacak. Bu durum bazı olumsuzlukları beraberinde getirebilir. Kadromuz yaptığımız planlama kapsamında yeterli. Ancak hızlandırılmış bir lig oynanacağı için sıkıntı yaşayabiliriz. Bunu düşünerek kadromuza olumlu katkı sağlayacağına inandığımız bazı isimleri kadromuza takviye edebilirmiyiz diye bir çalışma yapabiliriz. Tabiki bu konuda Teknik Sorumlumuzun raporu çok önemli.

Biz bu sezon lige katılacak olan takımlar ile oynayacağımız BAL’da ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin çabasında olacağız. Bunu da inşallah başarırız. TFF’nin lige katılan takım sayısı ve lig ile ilgili planlamasına bakacağız. Planlamaya göre maçların oynanacağı merkeze giderek burada bazı çalışmalar yaparak oyuncularımızın maçları oynayacağımız sahalara alışmasını sağlayacağız.”