YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 19:33   Güncelleme : 21-05-2021 19:33

“Avukat Evi” Hayata Geçiyor

“Avukat Evi” Hayata Geçiyor

Elazığ’da Hizmet Veren Avukatlara Yönelik, “Avukat Evi” Elazığ Baro Başkanı Av. Mustafa Yentür’ün Girişimleri ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Destekleriyle Hayata Geçiyor.

Türkiye’nin her yerinde olan ancak Elazığ’da bulunmayan Avukat Evi, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın destekleriyle hayata geçiyor. Elazığ Baro Başkanı Av. Mustafa Yentür’ün önemli projelerinden biri olan Avukat Evi Elazığ’daki avukatların hizmet binası olacak.

Baro Başkanı Yentür yaptığı açıklamada; “Elazığ Barosu Başkanlığı bünyesinde uzun yıllardır meslektaşlarımızın bir avukat hizmet binasına ihtiyacı olduğu tüm meslektaşlarımızca bilinmekteydi. Bu ihtiyaç hemen hemen her dönem meslektaşlarımız tarafından dile getirilirdi. Elazığ Barosu Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak bizlerde seçim öncesi avukat hizmet binasının yapılması konusunda meslektaşlarımıza söz vermiştik. Görevi devir alır almaz hızlı bir şekilde konu ile ilgili olarak tüm kurumlara gerekli tüm müracaatlarda bulunduk. Fakat gerek ilimizde yaşanan deprem, gerekse hemen akabinde meydana gelen pandemi nedeni ile süreç maalesef elimizde olmayan nedenlerden dolayı uzamış oldu. TBB ile yoğun iletişim ve görüşmelerimiz sonucunda 12.05.2021 tarihinde TBB tarafından Elazığ Barosu Avukat Hizmet Binası ihalesini gerçekleştirdi. Yapılan ihale 20.05.2021 tarihinde TBB Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır. En kısa süre içerisinde resmi işlemler tamamlanarak temel atılacaktır. Deprem ve pandemi nedeni ile elde olmayan sebeplerle süreç uzamış olsa da Elazığ Barosu Avukat Evi başta Baromuza kayıtlı tüm meslektaşlarımıza ve avukat camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.