SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-05-2021 19:59   Güncelleme : 21-05-2021 19:59

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gönüllü Gençleri ve Personelleri, Kan Bağışında Bulundu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gönüllü Gençleri ve Personelleri, Kan Bağışında Bulundu

15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri programı kapsamında Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bugün üç farklı etkinlik düzenledi.

Gençlik Haftası kapsamında Elazığ Gençlik Merkezinde kan bağış kampanyası düzenlendi. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ve  gönüllü gençleri, kan bağışında bulundu.

Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya; “15-21 Mayıs Gençlik Haftası münasebetiyle Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezimiz ve gençlik merkezimizin gönüllüleri tarafından bugün bir kan bağış kampanyası düzenlendi. Ben bu çalışmaya özellikle destek olan gençlik merkezi müdürümüze gönüllülerimize böyle bir kampanya düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Elazığ Gençlik Merkezi Müdürü Serkan Sis’te kan bağışının hayat kurtardığını vurguladı ve bu tür organizasyonların artarak devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Gerçekleşen kan bağışı sonrasında İsa Yıldırım Halk Oyunları solo yarışmasının finali düzenlendi. Öncesinde online olarak yapılan yarışmada finale kalan ilk üç takım için bugün Gençlik Merkezinde final yarışması düzenlendi. Düzenlenen final yarışması sonucunda performans, müzik ve kıyafet dallarında birinci olan takımlara ödülleri İl Müdürü Abdulsamet Eren tarafından verildi.

Verilen ödüllerin ardından Şehit Muammer Gençlik Merkezi Sentetik Stadında okçuluk turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvada açıklamalarda bulunan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren; ‘’ Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programımız devam ediyor. Biz kurum personellerimiz, gönüllülerimiz ve paydaşlarımızla birlikte sosyal sorumluluk projesi de olan kan bağışı kampanyasında öncelikle bulunduk.  Biz bunu yıl içerisinde de sık sık olarak da tekrarlıyoruz. Yine aynı zamanda duayen halk oyunları üstadı rahmetli İsa Yıldırım adına, ismini yaşatmak adına gençlik haftası etkinlikleri kapsamında İsa Yıldırım solo yarışması düzenledik. Yine gençlik haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik Merkezimizin hocaları okçuluk yarışmasıyla program tertip ettiler. Bu bağlamda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın hayırlı olmasını gençlerimize kutlu olmasını diliyorum.’’ ifadelerine yer verdi.