SPOR
Giriş Tarihi : 23-05-2021 11:58   Güncelleme : 23-05-2021 11:58

Elazığ’a Masa Tenisi Merkezi Kurulacak

Elazığ’a Masa Tenisi Merkezi Kurulacak

İrfan ARSLAN

Elazığ’da Masa Tenisinin gelişmesine katkı sağlamak ve yeni sporcuların kazanılması için Masa Tenisi Merkezi Kurulacağı açıklandı.

 Elazığ’da Masa Tenisi Merkezi kurulması için çalışmalarının devam ettiğini belirten Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay, konuyla ilgili olarak Elazığ Valisi  Erkaya Yırık’ın Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanlığı ile görüşmelerinin devam ettiğini, bu görüşmelerin sonucunda belirlenecek olan alanda  Merkezi kuracaklarını belirtti.

Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay, ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesinde sporun öneminin bilincinde olarak farklı illerdeki gençlere ve çocuklara destek verdiklerini belirterek “ Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar 12 farklı ilde farklı etkinliklerimiz oldu. Ekipmanlar dağıttık. İlimizde de Masa Tenisini geliştirmek ve yeni sporcuları ilimiz de ki takımlara kazandırmak adına bir proje hazırladık. Bu proje kapsamında, Valiliğimizin Federasyon ile mutabakat sağlayacakları bir  merkezde  Masa Tenisi  Merkezimizi kuracağız. Gençlerimizi sporla buluşturmaya devam edeceğiz“ dedi