YEREL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 14:12   Güncelleme : 24-05-2021 14:12

İzmir'den Elazığ'lı esnaflarımıza samimi davet var

İzmir'den Elazığ'lı esnaflarımıza samimi davet var

Memleketimiz Elazığ'da bir takım bayram ziyaretlerinde bulunan İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Gökhan İlhan dernek adına duyarlı ve sorumlu bir ziyaretde bulundu.

Gazetemize açıklamalarda bulunan İlhan şöyle dedi.

Dernek yönetim kurulu ve aynı zamanda Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanımız Ramazan Bektaş'ın önerileri ve Dernek başkanımız Selami Kaymak'ın talimatlarıyla Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanlığını ziyaret ettim.

Esnaf ve Sanatkarlar Oda Birliği Başkanı Cemil Erdem’den pandemi ve depremden yüksek derecede etkilenen orta ölçekli esnafların sorunlarını dinleyip  bayram kutlama nezaketlerinde bulunduk.

İzmirden maddi ve manevi esnafımızın acılarına yürekten ortak olduğumuzu samimice dile getirdik.

Gökhan İlhan, derneğimiz olarak Elazığlı esnaflarımıza ilerleyen günlerde pandeminin normale dönmesi sonucunda umuyorum sonbahar gibi belirlenecek bir tarihte derneğimiz ve esnaf ve Sanatkarlar oda birliği başkanlığı ile koordineli olarak geniş katılımlı İzmir Fuar alanında olacağız. Elazığlı esnaflarımıza katkı sunmak adına ev sahipliği yapılmasını destek olunmasını konuştuk. 3 gün sürmesi planlanan   "Elazığ Esnaflarımız İzmir ile  El Ele" etkinliği için olumlu yönde bir ön görüşme yapılıp  kararlar alındı.

İlhan bu çerçevede dernek olarak hiç bir beklentilerinin asla olmadığını, Resmî kurumlar düzeyinde izinler alınıp geniş ve katılımı yüksek bir pazar yeri ortamının büyükşehir belediyesince  sağlanmasını resmi talep  edeceğiz dedi. Amacımız İzmir'de yaşayan hemşehrilerimizi o günlerde fuar alanına davet edip Elazığlı esnaflarımızı kalkındırmak, dayanışma, yardımlaşma ile sevgi varlığımızı sorumluluğumuzu yerine getirmektir dedi.