YEREL
Giriş Tarihi : 29-05-2021 20:10   Güncelleme : 29-05-2021 20:15

Milletvekili Demirbağ, deprem sonrası yapılan konutları inceledi

Milletvekili Demirbağ, deprem sonrası yapılan konutları inceledi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ’daki incelemelerine devam ediyor. Demirbağ, Bahçekapı ve Gezin köylerinde yapılan deprem evleri ile Karşıyaka Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Hafta sonunu seçim bölgesinde geçiren Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ bu kez Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Çelik Köy Evleri üretim Şantiyesi, Bahçekapı Köyü Deprem Evleri ile Gezin Köyü deprem evlerinde incelemelerde bulundu.

AFAD Müdürü Osman Pıhtılı ve TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç’ında eşlik ettiği Zülfü Demirbağ’ın ilk durağı Karşıyaka Mahallesi’ oldu. Daha Sonra Bahçekapı Köyü’ne geçen Zülfü Demirbağ ve beraberindekiler, deprem konutlarını inceledi.

Zülfü Demirbağ, temasları kapsamında Gezin Köyü’ne de geçerek, deprem sonrası yapılan konutları inceledi.

"BU GÜZEL EVLERİ BULMAK GERÇEKTEN ÇOK"

Ziyaretleri sonrasında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Gezin’de yapılan konutların çevre düzenlemesi sonrasında teslim edileceğini söyledi. Demirbağ, devletin sunduğu imkanın önemine değinerek, şehir genelinde de yapılan konutların kısa süre sonra teslim edileceğini kaydetti. Milletvekili Demirbağ, Gezin’de 108 konutun yapıldığı konut bölgesini inceliyoruz. Gerçekten göl manzaralı böyle arazinin yapısı nedeniyle kademeli bahçelerin tanzim edildiği istinat duvarlarının yapıldığı, şuanda çevre düzenlemesinin yapıldıktan sonra inşallah teslimatı yapılacak. Gerçekten ne kadar takdir edilse az şu havayı şu manzarayı güzel evleri bulmak gerçekten çok çok zor. Allah hak sahibi olan hemşehrilerimize hayırlı uğurlu etsin. Devletin sunduğu güzel bir imkan inşallah vatandaşlarımız içini de geçtikten sonra huzur içinde yaşayacaklar. Dedi.

Miletvekili Demirbağ, Allah’ın izni ile il genelindeki diğer konutlarımızda birkaç ay içerisinde, son deprem de ki konutlar onların ihalesi yeni yapıldı onlarda yıl sonuna kadar bitirilirse gerçekten devletimizin sunmuş olduğu çok büyük bir imkan olmuş olacak ifadelerini kullandı.