YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 10:06   Güncelleme : 01-06-2021 10:29

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi hizmetlerine devam ediyor

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi hizmetlerine devam ediyor

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde pandemi nedeniyle ara verilen Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları hizmetlerine tüm önlemler alınarak yeniden başlandı.

Hastanenin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezinde hastalara hacamat, akupunktur, PRP (Trombositten Zengin Plazma), ozon tedavisi,  proloterapi hizmetleri sunuluyor. Bu tedavi uygulamaları ünitede sertifikalı uzman hekimler ve sağlık personelleri tarafından uygulanmakta.

Merkezde görevli Uzm. Dr. Veysel Doğanay, Akşemseddin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi adıyla hizmet verdiklerini belirterek; “Merkezimizin amacı; merdiven altı uygulamaların önüne geçmek ve insanların bu hizmetlere sağlıklı koşullar altında erişebilmesini sağlamaktır. Merkezimizde bilinen geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını halkımıza sunmaktayız. Hacamat, ozon tedavisi, PRP (Trombositten Zengin Plazma), proloterapi gibi uygulamaları ünitemizde steril koşullar altında uygulamaktayız. Pandemi şartlarından dolayı çalışmalarımıza bir süre ara vermiştik. Mevcut durumda tüm koruma önlemlerini alarak hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Uzman Dr. Veysel Doğanay, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp hizmeti hakkında şu bilgileri verdi; “Bu uygulamalar modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Bu yöntemlerden özellikle hacamat şehrimizde ve bölgemizde oldukça tercih edilmektedir. Hastanemizde bu uygulamalar sertifikalı uzman hekimlerimiz tarafından devlet eliyle güvenli ve steril bir ortamda yürütülmektedir.” şeklinde konuştu.