YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 16:58   Güncelleme : 04-06-2021 16:58

Besi OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

Besi OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

Tüzel kişiliğini kazanan Elazığ tarıma dayalı ihtisas besi organize sanayi bölgesi müteşebbis toplantısı yapıldı. Toplantıya başkanlık eden Elazığ Valisi Erkaya Yırık, OSB’nin şehre önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis toplantısı Vali Erkaya Yırık Başkanlığı’nda toplandı.

Toplantıya, ETSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Adem Akbulut, Mehmet Can Ölçücüoğlu, Muzaffer Bulut, Eyüp Çelik, İsmail Öktem, Sami Güzel, Gülersem Çopur, Fethi Ahmet Beşiktaş, Hüseyin İnce, Melike Yegül ve Suat Barış katıldı.

Toplantıda Besi OSB’de üye olan ve vefatıyla üyeliği düşen Cevdet Doğan’ın yerine Ahmet Çiftçibaşı getirildi.

Toplantıya başkanlık eden Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Besi OSB’nin tüzel kişiliğini kazandığın belirterek, hayvanlık sektöründe şehre büyük katkı sağlanacağını kaydetti.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ‘’Elazığ tarıma dayalı ihtisas besi organize sanayi bölgemiz tüzel kişiliğini kazandı. İnşallah ilimize hayvancılık noktasında hizmet edecek. Vatandaşlarımızın gayrisafi milli hasıladan aldığı payı artıracak ölçüde bir katkı sağlayacak bir yatırım olacak inşallah. Bu yatırımın gerçekleşmesiyle birlikte iki organize sanayi bölgesi kazanan ilimizin buna ilaveten üçüncü OSB’ne kavuşmuş olacak. Bu anlamda bugün müteşebbis heyet olarak gerek biogazla ilgili tesisin kurulması işlemleri gerekse mali tabloların değerlendirilmesi ve organize sanayi bölgesinin üst kurul temsilcisinin belirlenmesi ve bununla birlikte eksilen üyelerimizin yerine yenisinin belirlenmesi maksadıyla toplanmış bulunuyoruz. İnşallah doğasıyla, tabiatıyla, topraklarıyla çok güzel bir bölge olan Elazığ’ımız bundan sonra inşallah gelişimini hızlı bir şekilde devam ettirecektir. Tüm Elazizli hayırlı olsun temennisini sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.