YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2021 21:09   Güncelleme : 06-06-2021 21:11

Irak B2B Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Irak B2B Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile TradeValley işbirliğinde Haziran ayı sonunda yapılması hazırlıkları devam eden Irak Yapı Sektörüne yönelik Sanal B2B Ticaret Heyet Organizasyonu için Elazığ Yapı Sektöründe yer alan üretici ve tedarikçi firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı iş dünyası temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve TradeValley ev sahipliğinde Elazığ ve Irak şirketleri arasında Haziran ayı sonunda Irak Yapı Sektörüne yönelik Sanal B2B Ticaret Heyeti bilgilendirme toplantısı Elazığ TSO Konferans Salonunda yapıldı.

Toplantıya Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ TSO Meclis, Yönetim Kurulu ve Meslek Komitesi üyeleriyle birlikte yapı ve alt sektörlerde iştigal eden üyeler katıldı.

Toplantıda TradeValley Uzmanları Güçlü İlalmak ve Belgin Güven bir sunu yaparak program içeriği ve hazırlıklar hakkında bilgiler sunarak, programın ilin ihracatına yeni bir ivme kazandıracağı vurgusu yapıldı.

İlalmak ve Güven tarafından Irak tarafından hali hazırda 35 alıcının hazır olduğu ve bu sayının 50 ile sınırlandırılmasının beklenildiği vurgulanarak Elazığ’dan ise 25 firmanın programa katılmasını hedeflediklerini belirttiler.

Irak’tan alım heyeti olarak Irak’lı yapı sektöründe faaliyet gösteren ithalatçı firmalar, büyük ölçekli müteahhit firmalar, yapı market satın almacıları ve kurumların etkinliğe katılacağını ve üç gün sürecek olan programda firmalara dil desteğinin sağlanacağı ifade edildi.