SPOR
Giriş Tarihi : 07-06-2021 19:00   Güncelleme : 07-06-2021 19:00

Cengizhan Akgün Yeni Malatyaspor'da!

Cengizhan Akgün Yeni Malatyaspor'da!

Geride bıraktığımız sezonda attığı gollerle yıldızlaşan ve takımına önemli bir katkı sunan Cengizhan Akgün’ün daha önce prensip anlaşma sağladığı Yeni Malatyaspor'la sözleşme imzaladığı bildirildi...

Geride bıraktığımız sezonda attığı gollerle yıldızlaşan ve takımına önemli bir katkı sunan Cengizhan Akgün’e Süper Lig ve 1. Lig ekiplerinden çok sayıda teklif gelirken, menajeri Erdem Karagöl ile teklifleri değerlendirmeye alan yıldız futbolcunun tercihini Yeni Malatyaspor’dan yana kullandığı öğrenildi.

Genç oyuncu konusunda Elazığspor ve Yeni Malatyaspor'un her konuda anlaşmaya vardığı bildirilirken, futbolcunun Süper Lig Ekibi'yle en az 5 yıllık bir sözleşme imzalayacağı spor servisimize gelen bilgiler arasında. Genç futbolcu ile ilgili Elazığspor'un alacağı bonservis bedeli konusunda net bir açıklama yapılmazken, resmi imzaların haftasonuna kadar atılacağı öğrenildi.

Öte yandan TFF 2. Lig Haber Sitesi Instagram adresinden yaptığı paylaşımda Cengizhan Akgün'ün 2.2 Milyon TL bonservis karşılığında Yeni Malatyaspor'a transfer edildiğini, Malatyaspor'da kampa girecek genç oyuncunun eğer Süper Lig için yetersiz bulunması halinde Adıyamanspor'a kiralanacağı iddia edildi. İşte o açıklama; "Cengizhan Akgün bu sezon TFF 2.Lig'e yükselen Adıyamanspor'a gidebilir. Elazığspor'dan Yeni, Malatyaspor'la prensip anlaşmasına varılan Cengizhan Akgün'ün 2.2 Milyon TL'ye Malatyaspor'a transfer oldu. Malatyaspor'da kampa girecek genç oyuncu eğer Süper Lig için yetersiz bulunursa Adıyamanspor'a kiralanacak."