YEREL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 16:16   Güncelleme : 08-06-2021 16:16

Filistinli yetimlere yardım kermesi düzenlendi

Filistinli yetimlere yardım kermesi düzenlendi

Türk Kızılay’ı Elazığ şubesi haydi Elazığ, Filistin yaralı uzat elini sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında, Kızılay kadın kolları tarafından Filistin’deki yetimlere yardım kermesi organize edildi.

Kızılay Kadın Kolları Filistin’de yaşanan saldırılarda mağdur olan çocuklar için Ahmet Aytar Meydanında yardım kermesi düzenledi. Kermes 8-9-10 Haziran tarihlerinde açık olacak.

Türk Kızılay’ı Elazığ Şubesinin Başlattığı Haydi Elazığ Filistin Yaralı Uzat Elini Sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında gerçekleşen kermeste konuşan Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya mağdur olan Filistinli vatandaşların birçok temel ihtiyaçlarının karşılanması adına elde edilen gelirlerin gönderileceğini söyledi. Kızılkaya, Elazığlı vatandaşları destek vermek adına kermese beklediklerini aktardı.  

Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya ‘’Bu kermesten elde edilen gelirler Filistin’de ki Müslüman kardeşlerimizin orada ki günü birlik yada hayatlarını idame ettirmek için konutlarının yapılması, kiralarının karşılanması, sağlık ihtiyaçlarının giderilmesi gibi birçok temel ihtiyaçlarının karşılanması adına kermesten elde ettiğimiz gelirleri Filistin’e göndererek orada ki Müslüman kardeşlerimizin bir nebze dahi olsa yaralarını sarmak onların yanında olduğumuzu ifade etmek için bu kermesi düzenlemiş bulunmaktayız. Elazığlı hemşehrilerimizin Filistin’e yardım kampanyası adı altında başlatmış olduğumuz u kermese katkı sunmasını bekliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu düzenlenen kermesle Elazığ olarak yapılan zulme karşı Filistinli vatandaşların yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ‘’Duyarlı olduğumuzu göstermek adına Filistinli kardeşlerimizin bu yapılan zulmü lanetleyerek yanında olduğumuzu önce Elazığ’ımıza Türkiye’mize ve bütün dünyaya duyurmaya çalıştık.‘’ ifadelerini kullandı.

Memur-sen İl Başkanı İbrahim Bahşi kermesi düzenleyenlere teşekkür ederek Elazığlıları kermese destek vermeye beklediklerini kaydetti.

Memur-sen İl Başkanı İbrahim Bahşi ‘’Yardıma imdada kavuşacak bir yardım kermesi düzenleniyor. Ben bu kermesi düzenleyen değerli başkanım Rahman başkanımıza Kızılay başkanımıza kadınlar komisyonumuza teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Elazığ halkımızı Memur-Sen ailemizi 8-9-10 Haziran günleri bugün Perşembe ve Cuma gününe kadar devam edecek bu kermese destek vermelerini bekliyorum.’’ Şeklinde konuştu.

Kızılay Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sertkaya Kızılay Kadın Kolları olarak Filistin’de yetim kalan çocukla sahip çıkmak amacıyla kermesi düzenlediklerini ifade etti.

Kızılay Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sertkaya ‘’ dünyada işgalci İsrail devleti Filistinli çocuklarımızı yetim bıraktı. Merhamet çınarımızın dallarını uzatabildiğimiz kadar uzattık.  Onlara sahip çıkmak için buradayız. Burada STK ve Gönüllüler tarafından gerçekleştirdik. Onlara da teşekkür ederim.’’ İfadelerini kullandı.