SPOR
Giriş Tarihi : 11-06-2021 13:20   Güncelleme : 11-06-2021 13:20

Eren: Stad inşaatının yüzde 65’i tamamlandı

Eren: Stad inşaatının yüzde 65’i tamamlandı

İrfan ARSLAN

Elazığ Atatürk stadının yerinde yenisi yapılan stadyum inşaatının yüzde 65’nin tamamlandığı açıklandı.  Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunurken “ Stadımızın inşaatı yüzde 65 seviyesini geçti. Bu çalışmaların bu yılın sonuna kadar tamamlanmasını ve stadımızın hizmete açılmasını hedefliyoruz” dedi.

"Yaşayan bir stadyum olacak"

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Elazığ'a yeni şehir stadyumu kazandırmak için çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi. Salgın nedeniyle kısmen aksayan çalışmaların Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, valilik, belediye ve milletvekillerinin gayreti ile hız kazandığını belirten Eren, çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını ifade etti.

Eren, ilde spora ilginin yüksek olduğunu vurgulayarak, "Bu stadyumu Elazığlılar uzun süredir bekliyordu. Burası sadece futbol oynanan değil yaşayan bir stadyum olacak. Elazığ'a Cumhuriyet tarihinden bugüne en büyük spor yatırımını yapıyoruz." dedi.

Stadyumun merkezde olması nedeniyle birçok spor branşına da ev sahipliği yağacağına işaret eden Eren, stadın Elazığ ve ülke sporuna ve gençlerine büyük hizmet vereceğini kaydetti.

Eren, stadyumun tüm spor müsabakalarına ev sahipliği yapacağını ifade ederek, "Burada gençlere 7 gün 24 saat sosyal ve spor anlamında faaliyetler yapabilecekleri bir alan oluşturuyoruz. İnşaatın yüzde 65'i bitti. Hedefimiz yılsonunda stadyumu tamamlayıp Elazığ ve ülke sporuna armağan etmek." diye konuştu.

Yapımı devam eden Stadyumda kütüphane, 6 cep salon, halter, bilardo, sabit bisiklet, tekvando, boks, güreş, badminton, basketbol ve voleybol gibi branşlarda spor yapılmasına olanak sağlayan çok amaçlı alanlar yer alırken, yanında 2 bin 623 kişi kapasiteli spor salonu, idari bina ile 480 araçlık açık ve kapalı otopark bulunuyor.