YEREL
Giriş Tarihi : 12-06-2021 08:09   Güncelleme : 12-06-2021 08:09

Kılıçdaroğlu: Gürsel Erol toplumu kucaklıyor

 Kılıçdaroğlu: Gürsel Erol toplumu kucaklıyor

ESMA YILDIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol, Elazığ’da yayın yapan televizyon ve gazete temsilcilerini Ankara’da ağırladı. Üç gün süren programda Elazığlı gazeteciler, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gibi Türk siyasetinin önemli isimleriyle tanışma ve röportaj imkânı yakaladı.  Meclis gezisinin yanı sıra partilerin grup toplantılarına da katılan yerel medya temsilcileri, Ulu Önder Mustafa Kemal’in kabrini de ziyaret ettiler.

Yoğun geçen programda gazeteciler ilk olarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla buluştu. Yerel medya temsilcilerini makamında ağırlayan Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, Elazığ’dan ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’dan övgüyle bahsetti. Açıklamasında özeleştiri yapan Kılıçdaroğlu, 41 yıl vekil çıkartamamalarının sorumlusunun kendileri olduğunu aktardı.  Ana muhalefet Lideri Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları kaydetti: ‘’ Biz Elazığ’dan 41 yıl vekil çıkaramadıysak bu bizim suçumuzdur. Burada Elazığlıların suçu yoktur. Biz halka inmemişizdir demektir. Kabahat biz de Elazığ’ın sorunları ile yeterli kadar ilgilenip, eğilmedik. İnsanların çektiği sıkıntıları yeteri kadar dinlendirmedik.  Hatta Elazığ’a yeteri kadar gitmedik. Dolayısıyla Gürsel Erol, bu bağlamda hem yeni bir politika izleyerek, toplumu kucaklıyor. Elazığlılara güveniyor.  Kendisi bir dönem partimizin Elazığ’da gençlik kolları başkanlığı da yapmış. Elazığlılar gerçekten aydın insanlar, her şeyi rahatlıkla tartışan insanlar ama siz kendinizi Elazığlılara karşı yabancı görürseniz.  Onlar da sizi yabancı görürler. İşin doğasında bu vardı.’’

Gürsel Erol’un Elazığ’da iyi bir çalışma yaptığını aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, “Sosyal yardımlar konusunda da hâlâ Gürsel bey elinden gelen çabayı gösteriyor. İkinci sıra adaylığını kendisine ve Elazığlılara güvenerek söylüyor. Ben de güveniyorum! Doğrusunu isterseniz seçilir. ‘’ şeklinde konuştu.

Genel siyasetle ilgili de paylaşımlarda bulunan Kılıçdaroğlu, ekonomide kötü bir gidişatın olduğunu ifade etti. Üretime dayalı politikanın önemine işaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ‘’ Çözüm derken ütopik laflarla sırf oy almak amacıyla gerçeğe aykırı  çözümler değil, tam tersi; ayakları yere basan çözümler olmasına özen gösteriyoruz.  Bunu yapabilir miyiz? Tabi yapabiliriz. Ben 27,5 yıl devlette çalışıp, hesap uzmanlığı yaptım. Uzun yıllar Maliye Bakanlığı’nda çalıştım. Bütçenin yapılanması biliyorum.  Devlette para ve imkân var. Sorun nerede? Sorun şu. Siyasi tercihimiz; emekli, çiftçi sermayeden yana mı yani bu parayı kim için kullanacaksınız? Bu siyasi tercihi üretimden yana kullanırsanız Türkiye gerçekten çok büyük bir başarıyı yakalayabilir. Üretimden yana kullanıldığı andan itibaren istihdam yaratıyorsunuz. İhracat yapıyorsunuz, katma değer sağlayan ürün üretmek için ayrıca çaba sarf ediyor. İhracat oluyor, dışarıdan da para geliyor. Yani üretim endeksli politika izlenmeli”

CHP lideriyle yapılan görüşme sonrası ziyaretlerine devam eden heyet, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından ağırlandı. Yapılan görüşmelerde yerel basının gücü ve politik gelişmeler ele alındı. Ziyaretlerden duyulan memnuniyeti de dile getiren siyasiler, medya temsilcileriyle de hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmedi.

Yoğun geçen program sonrası değerlendirmelerde bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bu programının örnek bir program olduğunu ve siyasi bir boyut kazandırılmadan, güzel bir ziyaret olduğunu kaydetti.

Gürsel Erol gazetecilerin yaptığı bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları kaydetti: ‘’Ankara’da yoğun bir programa eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim. Çünkü yerel televizyonlarımızın ve yerel gazetelerimizin Elazığ’da yaşanan sorunlarla ilgili toplumsal bilincinin geliştirilmesi, yaptıkları habercilik anlamında önemli görevleri var. Bir de tabi 24 Ocak gecesi yaşanan deprem sonrası özellikle yerel basınımıza  ve medyamıza önemli görevler düşmüştü.

Geçtiğimiz aylarda Elazığ’a 30 milletvekiliyle çıkarma yaptıklarını anımsatan Erol, tespit edilen sorunlarla ilgili meclise soru önergeleri verdiklerini kaydetti.  Gürsel Erol,  açıklamalarına şu şekilde devam etti: ‘’Sizin buradaki programınız bizlere örnek oluşturdu. Biz daha önce 30 milletvekili ile Elazığ’a gelmiştik. 30 milletvekili ile Elazığ sorunlarını tespit etmiş ve tespit edilen sorunlarla ilgili meclise soru önergeleri verildi, basın açıklamaları, konuşmalar ve değerlendirmeler yapıldı. Oradan çıkan sonuçlar olumlu olunca Türkiye’nin 81 iline milletvekilleri gidiyorlar. Sayın genel başkanımızın Türkiye’nin ve partimizin çalışmaları hakkında yerel basın bilgilendirilecektir. Yerel anlamda haberleştirmek adına örnek bir çalışma olduğunu” ifade etti.

KENTİN SORUNLARI ADINA GÜZEL BİR ZİYARET OLDU

Vekil Erol açıklamalarının devamında ,”Ankara’ya gelmeniz sadece Sayın Kemal Kılıçdaroğlu değil, aynı zamanda İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener,  STK başkanlarımız, belediye başkanımız,vakıf başkanımız,iktidar partisinin milletvekili arkadaşlarımızla ve eski belediye başkanımız Mücahit Yanılmazla da görüştünüz.Bu nezaket kuralları çerçevesinde güzel bir program oldu.Buna bir siyaset boyut değil aynı zamanda kentin sorunlarının sahiplenmesi adına herkesin kendi etki alanında gündeme getirilmesi açısından önemliydi” dedi.