YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2021 17:46   Güncelleme : 13-06-2021 17:46

Elazığ'daki Şüpheli Araç Yangınında Yeni Gelişme

Elazığ'daki Şüpheli Araç Yangınında Yeni Gelişme

Dün Sarıçubuk Köyü’nde şüpheli bir şekilde yanan araçta hayatını kaybeden 41 yaşındaki A.A’nın cenazesi ailesi tarafından Elazığ’dan alınarak Diyarbakır Dicle’ye götürüldü.

Elazığ merkeze bağlı Keban yolu üzerindeki Sarıçubuk Köyü’nde dün bir araçta yangın çıkmıştı. Araç içerisinde bulunan ve vücudunda yanıklar olan 41 yaşındaki A.A. sağlık görevlileri tarafından hastaneye sevk edilmiş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Tüyler Ürperten Not Bulunmuştu

Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri araç yakınında yol kenarında bir not buldu. Notta, “Hastane yolundaki bombayı patlatan benim. Kamera kayıtlarına bakarsanız oradan geçtiğimi görürsünüz. Fünye elimin altındaydı. Bir can borcum var öderim. Halı sahadakini de ben patlattım. Konutlar mevkisindeki bombayı patlatan benim. Bir de aynı mıntıkadaki okul arkasındakini de” yazıldığı görüldü.

Diyarbakır’dan Elazığ’a Gelmiş

Bunun üzerine Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Yangında hayatını kaybeden ve terör saldırılarıyla ilgili not bulunan şahsın Diyarbakırlı olduğu ve Diyarbakır’dan Elazığ’a geldiği öğrenildi.

 Cenazesi Ailesine Teslim Edildi

Öte yandan, araç yangınında hayatını kaybeden ve öğretmen olduğu belirtilen A.A.’nın Diyarbakır’daki ailesi Elazığ’a geldi. Aile otopsi işlemleri yapılan cenazeyi alarak Elazığ’dan Diyarbakır’ın Dicle ilçesine götürdü. A.A. Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde toprağa verildi. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili soruşturması devam ediyor.