YEREL
Giriş Tarihi : 14-06-2021 08:36   Güncelleme : 14-06-2021 08:36

İKİ VEKİLDEN İKİ ÖNEMLİ İDDİA

İKİ VEKİLDEN İKİ ÖNEMLİ İDDİA

İrfan ARSLAN

• AK Parti MKYK üyesi ve ilimiz milletvekili Metin Bulut, gelecek seçimlerde CHP Milletvekili Gürsel Erol için; ”İlk sırada aday gösterilecek” iddiasında bulundu.

• CHP Milletvekili Gürsel Erol; “Gelecek seçimlerde AK Parti Milletvekillerinden hiçbiri aday gösterilemeyecek” iddiasında bulundu.

• İki önemli isimin yaptığı iki açıklama, gelecek seçimlerde bu iddiaların hangisinin gerçek olacağını ortaya koyacak.

Elazığ’ın iki önemli Milletvekili yapılacak olan ilk genel seçimler ile ilgili olarak iki önemli iddiada bulundular.

AK Parti MKYK üyesi ve ilimiz Milletvekili Metin Bulut, kendisini Ankara’da ziyaret eden Elazığlı yerel basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, “CHP Milletvekili Gürsel Erol’un yapılacak olan ilk genel seçimlerde ikinci sıradan değil birinci sıradan Milletvekili adayı olacağını bekliyorum” Dedi.

CHP Milletvekili Gürsel Erol ise ilimizde yayın yapan bir yerel televizyonda katıldığı programda  “Yapılacak olan ilk genel seçimde AK Parti bugünkü hiçbir Milletvekilini aday göstermeyecek” iddiasında bulundu.

BULUT; “EROL 1. SIRADAN ADAY OLACAK”

AK Parti MKYK üyesi ve ilimiz Milletvekili Metin Bulut, “Ülkemiz de şu anda erken seçim diye bur konu söz konusu değil. Yani ülkede erken seçim şartları oluşmuş değil. Bunu defaten Cumhurbaşkanımız da yine Devlet Bahçeli’de söyledi. Seçimler zamanında yapılacak ki çok fazla da kalmadı. Neticede bugün seçim deseniz bu yine sizin bir yılınızı alacak... Seçimler zamanında yapılacak. O konuda başka bir şey demeye çok gerek yok. Ben çok iddialı bir söylem olduğunu düşünüyorum. Günü geldiğinde de ikinci sırada aday olmayacağını düşünüyorum. Liste bir olmak isteyeceğini düşünüyorum. Böyle iddia ediyorum. Daha önceden de 'hiç aday olmayacağını söylemişti. ‘Kesinlikle milletvekili adayı olmayacağım’ demişti. Daha sonra aday olacağını söyledi. Daha sonra ikinci sıra adayı olacağını söyledi. Ben Gürsel Bey’in öyle bir şey yapmayacağını düşünüyorum” dedi.

EROL; “HİÇBİRİ LİSTEDE YER ALMAYACAK”

CHP Milletvekili Gürsel Erol’da ilimizde yayın yapan bir televizyon kanalında katıldığı programda; “Yapılacak olan ilk genel seçimde, şu anda ilimizden AK Parti Milletvekilliği yapan isimlerden hiç birinin partilerince aday gösterilmeyeceği düşünüyorum” Dedi.

CHP Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada; ”Ben şu anda milletvekiliyim. Ben yeni bir hikâye yazmak istiyorum. Bu nedenle ben yapılacak olan seçimde liste ikide yer alacağım. Bunu net olarak söylüyorum. Ben iddialı olmalıyım ki yeni bir hikâye oluşturmak. Bunu başarmalıyım ki, hem Elazığ adına hem de kendi adıma risk almak ve bunu başararak ülke adına, partim adına ilimiz adına inanılmaz bir hikâye olacak.

Bende burada şunu belirtiyorum. Daha önce ki seçimlerde Elazığ’da AK Partidan kim aday olup listeye girse milletvekili oluyordu. Artık böyle değil. Çünkü Elazığ’da ki seçmen artık sorgulama yapıyor ve buna göre oy kullanıyor. Bende burada şunu iddia ediyorum. Bir dahaki seçimde şu anda AK Parti’nin 4 Milletvekilinden hiçbiri listede olmayacak. Bu bir bilgiye dâhil değil. Ben bunu tamamen ilimizde oluşan siyasi gelişmelere dayalı. Daha önce Elazığ’dan Milletvekili olmayacağımı söylemiştim. Ancak daha sonra ilimizde meydana gelen Depremden sonra, ben meydanı bunlara bırakmayacağımı, aday olacağımı açıklamıştım. Bunun ardından da şimdi Elazığ’dan 2. Sırada aday olacağımı söyledim. Ben tekrar iefade ediyorum. Bugün AK Parti Milletvekili olan 4 isimin bir daha seçimde aday olmayacağını iddia ediyorum. Bunun tersini iddia edecek bir AK Parti Milletvekili varsa bunu çıksın söylesin.” dedi