YEREL
Giriş Tarihi : 14-06-2021 11:10   Güncelleme : 14-06-2021 11:10

Gürsel Erol'un adaylığını Metin Bulut açıkladı

Gürsel Erol'un adaylığını Metin Bulut açıkladı

Kuşkusuz kabul etmek gerekiyor, Elazığ siyasetinde yükselen isim Gürsel Erol’u! Uzun zamandır bir söylem içerisinde, ‘2. Sıradan vekil adayı olacağım’ diye. Bunu söylerken arkasına aldığı seçmen gücünün de elbette farkında. Haybeden kurusıkı atmıyor. Gittiği tüm mekânlarda sevgiyle karşılanan ve umut beslenen bir isim haline geldi. Siyasi parti fark etmeksizin birçok kesimin takdirini kazandı. CHP’nin 41 yıl sonra Elazığ’dan vekil çıkarmasını sağlayan önemli bir siyasi aktör.  Özgüveni tam! Peki ya Metin Bulut?

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giden gazetecilerden oluşan heyet, çeşitli programlara katıldıktan sonra Milletvekili Metin Bulut a da bir ziyaret gerçekleştiriyor. Metin Bulut, burada gazetecilere verdiği demeçte Milletvekili Erol’un ‘ikinci sıra aday olacağına inanmıyorum’ diyor. Bulut’ un bu iddiası sonrası daha rijit çıkış Erol’dan geliyor ve katıldığı TV programında AK Partinin Elazığ’da mevcut vekilleri bir daha aday göstermeyeceğini söylüyor. Tartışma daha da hararetleniyor.  Bulut’un iddiası daha masumane; ‘siz bakmayın onun iki dediğine, aslında bir olacak.’ Sempatikliğinde.  Metin Bulut, açıklamasında Erol’u liste bire kesin yerleştirirken, Erol, AK Partili hiçbir isimi listeye dahi almıyor.

 Gürsel Erol, un kesin aday olacağı ve Elazığ’dan aday olacağı artık çok net! Bize sorarsanız biz de birinci sıradan aday olur öngörüsünü söyleriz.

Peki ya AK Parti? Vekiller kendi adaylıkları konusunda bu denli net bir ifade kullanabilir mi? Hayır! Şuan AK Partili hiçbir isim bununla ilgili net bir yorum yapamaz. Çünkü kimse kendi durumundan haberdar değil. Yeniden aday olmak isterler mi? Sonuna kadar; ama süreç malum. Depremi yaşamış, pandemiyi iliklerine kadar hissetmiş, ayazda kalmış, değirmeni tersine dönmüş bir şehrin vekil profili büyük bir oranda değişebilir.

Şimdiye kadar elimizdeki somut veri Gürsel Erol’un adaylığı! Bunu da hem Kılıçdaroğlu, hem Erol, hem de Bulut söylüyor.