YEREL
Giriş Tarihi : 15-06-2021 19:26   Güncelleme : 15-06-2021 19:26

Depremzede ailelere yönelik eğitim programı düzenledi

Depremzede ailelere yönelik eğitim programı düzenledi

Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Psikososyal Destek Hizmet Grubu, depremzede ailelere yönelik eğitim programı düzenledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü Psikososyal Destek Hizmet Grubu tarafından Kırklar Mahallesi Geçici Konaklama Merkezinde kalan depremzede ailelere yönelik, eğitim programı düzenlendi.

Yetişkinlere yönelik, bakım veren, ebeveyn - çocuk ilişkisi, madde bağımlılığı, farkındalık kazanımı ve erken yaşta evlilikle, aile içi şiddetle mücadele konularında verilen eğitim programına Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Selahaddin Bozkurt ve yetişkin aile bireyleri katıldı.

Eğitimi veren Sosyal Hizmet Uzmanı Cemre Şeyma Kapu, depremzede ailelerin Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek; Hala depreme dayalı korku yaşıyor olabilrsiniz ya da farklı bazı psikolojik sorunlarınız olabilir. Bu konuda biz ilk gün olduğu gibi bugünde hala sizlerle birlikteyiz.” Dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Selahaddin Bozkurt ise depremzedelere destek olmaya devam ettiklerini söyleyerek hedeflerinin, bireylerin psikolojik iyi hallerine destek olmak olduğunu ifade etti. Bozkurt, “ En iyi Narkotik Polisi Anne projesini biraz daha geliştirerek, ebeveyn çocuk ilişkisi, aile içi iletişim, kadın ve kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturarak programın kapsamını biraz daha geliştirdik” dedi.

Eğitim programı, Doğukent’teki Geçici Konaklama Merkezinde ise 16 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilecek.