SPOR
Giriş Tarihi : 17-06-2021 12:15   Güncelleme : 17-06-2021 12:15

Elazığlı sporcu Buğra Keskin Altın Madalya kazandı

Elazığlı sporcu Buğra Keskin Altın Madalya kazandı

İrfan ARSLAN

Vücut geliştirme sporcusu Elazığlı Buğra Keskin, Rusya da düzenlenen şampiyonada ülkemize altın, Ukrayna da düzenlenen şampiyonada ise Gümüş madalya kazandırdı.

Mayıs ayında Rusya’nın Kaliningrad şehrinde düzenlenen, dünyanın en iyi vücut geliştirmemelerinin katıldığı, NPC World Wide Oksana Grishina Classic yarışmasında Klasik Fizik sikletinde yarışan Elazığlı  sporcumuz Buğra Keskin, ülkemize altın madalya kazandırdı.

Pandemi dolayısıyla 1.5 yıldır uluslararası arenalarda yarışamayan Buğra Keskin bu süreçte yaptığı antrenmanlara devam ederek, şampiyonluk için engel tanımadan çalıştı.

Geçmişte Avrupa’da birçok başarısı olan, Rusya’da düzenlenen yarışmada birinciliği kazanan sporcumuz Buğra Keskin, başarılarına bir yenisini daha ekledi ve ülkemize bir gümüş madalya daha getirdi.   13 Haziran 2021’de Ukrayna’da gerçekleşen NPC World Wide VL classic yarışmasında Buğra Keskin Altın ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

Başarılarım devam edecek

Bugüne kadar birçok şampiyonada Altın ve Gümüş madalya kazandığını belirten Elazığlı sporcu Buğra Keskin” Bu spor dalında bugüne kadar birçok kez Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ülkeme Altın ve Gümüş madalya kazandırdım. Son iki yılda Pandemi nedeniyle bu şampiyonalara ara verilmişti. Ben çalışmalarımı ara vermeden sürdürdüm. Bu yıl şampiyonalar yeniden yapılmaya başlayınca bende bu şampiyonalarda ülkemiz temsil etmeye başladım. Önce Rusya’da ki şampiyonada ülkeme Altın madalya kazandırdım. Ardında da Ukrayna da Gümüş madalya kazandırdım. Bu madalyalar tabiki beni mutlu etti. Ancak ülkemize madalya kazandırmak beni çok daha mutlu etti. Bu başarılarımı devam ettirmek istiyorum” dedi