YEREL
Giriş Tarihi : 18-06-2021 11:15   Güncelleme : 18-06-2021 11:15

Akın: Genel Başkanımızın yanındayız

Akın: Genel Başkanımızın yanındayız

İrfan ARSLAN

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün açıklamaları ile Saadet Partisinde yeni bir süreçmi başlayacak sonusuna cevap veren İl Başkanı Abdullah Akın” Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu gibi yol gösterici, deneyimli ve öngörülü bir liderimiz var ve en güzel cevabı bu konuda geçtiğimiz gün verdi. Bu açıklamaların Partimiz için bir bağlayıcılığının olmadığını açıkça belirtti.” Dedi

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın konuyla ilgili olarak Gazetemize yaptığı değerlendirmede şunları söyledi.

“Bugünkü olayları iyi anlayabilmek için son yıllarda gelişen olayları iyi okumak gerekiyor. AKP 18 yıldan beri milletine hizmet etmek yerine, kendilerine ve yandaşlarına çıkar sağlıyor bu bir sır değil. Bunların çoğunun ağır suçlar niteliğinde olduğunu görüyoruz. Adalet sistemi hiç olmadığı kadar baskı altında olduğu için işlenen bu suçların cezasını çok istesede maalesef veremiyor. Bu yüzden milletimiz, bu suçların cezasını AKP’ye sandıkta vermeye hazırlanıyor. Dolayısıyla AKP’de büyük bir panik başladı. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde “Başkanım biz bunların böyle olduğunu bilmiyorduk” diyorlar. Nasıl demesinler ki? Adalet baskı altında, kendileri yokluk çekerken devletin kaynakları çalınıyor, israf ediliyor, ülke dış borç batağına girmiş, Türk Lirasının değeri kalmadı ve Milleti işsizlik, geçim derdine mübtela ettiler. Diğer taraftan Saadet Partimize baktığınız zaman bu 18 yıllık süre zarfında doğal bir arınma sürecinden geçti, sadece Allah rızası için milletine hizmet eden aklı selim insanların bulunduğu bir parti olarak mücadelesine kararlılıkla devam etti.  Bunu yaparken temel esaslarımıza bağlı kalarak, teknolojik imkanlarla insanlara ulaşma gayesiyle yeni stratejiler geliştirdi ve ilave olarak kadrosuna geçmişten yetiştirdiği eğitimli gençleri dahil ederek dinamik çalışkan ve üretken bir yapıya büründü.  AKP’nin ayrıştırıcı ve gerçek olmayan sözleri bile Saadet Partimizin büyümesini durduramadı. İşte bu yüzden AKP, bu güce karşı koyamadığı için onu yanına çekmek istiyor, başaramadığı takdirde zarar vermek istiyor. Bunu yaparken her türlü yönteme başvuruyor. Kabul etmek gerekir ki karşımızda bölme ve ayrılıkçı söylemler konusunda uzman bir AKP lideri ve kadrosu var.  AKP’nin temelleri zaten ayrılıkçılık üzerine atılmıştır bunu unutmamak gerekir. Aynı kadro, son zamanlarda yapılan bir takım açıklamalar üzerinden yeni bir ayrılığı körükleyebilir miyiz tabiri caizse bir yangın çıkarabilir miyiz diye elini ovuşturuyor. Hamdolsun Saadet Partimizin başında  Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu gibi yol gösterici, deneyimli ve öngörülü bir liderimiz var ve en güzel cevabı bu konuda geçtiğimiz gün verdi. Bu açıklamaların Partimiz için bir bağlayıcılığının olmadığını açıkça belirtti. Bu sözler üzerine söyleyecek çok birşey kalmıyor. Gayet açık bir ifade. Biz şartlar ne olursa olsun milletimize hakettiği adil düzeni getirmek için teşkilatlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken de Sayın Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun başkanlığında idare edilen Partimizin emir komuta zincirinin dışına asla çıkmayacağız. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”