YEREL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 13:11   Güncelleme : 19-06-2021 13:11

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür: Bu saldırı ülkemizin barışına saldırıdır

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür: Bu saldırı ülkemizin barışına saldırıdır

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür geçtiğimiz günlerde HDP İzmir il başkanlığına düzenlenen silahlı saldırı hakkında basın açıklamasında bulundu.

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

17 Haziran 2021 tarihinde HDP İzmir İl Başkanlığı'na düzenlenen silahlı saldırıda bir vatandaşımız öldürülmüştür. Bu saldırı toplumsal birlikteliğimize, demokrasiye ve ülkemiz barışına saldırıdır.

Siyasi faaliyet yürütenlerin yaşam hakkını, fiziksel ve ruhsal bütünlüğünü korumak; devletin asla terk edemeyeceği zorunlu görevlerdir.  Son olarak İzmir HDP il binasında çalışan bir emekçinin kızı olan Deniz Poyraz'ın öldürülmesi, ülkemizin şiddet iklimine çekilmeye çalışıldığı ve toplumsal bütünlük konusundaki kaygılarımızı artırmaktadır.

Birlik ve beraberliğimize ve bir arada yaşama kültürümüze yönelik bu saldırıyı kınıyor, hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Yasal mercilerin bir an önce sorumluların, saldırının ardındaki karanlık odakların ve hedeflerinin tüm yönleri ile ortaya çıkarılması için gerekli soruşturmayı tamamlayarak yargıya teslim etmesini talep ediyoruz.