SPOR
Giriş Tarihi : 20-06-2021 13:22   Güncelleme : 21-06-2021 10:25

Yılmaz: Sıkıntının çözüleceğine inanıyoruz

Yılmaz: Sıkıntının çözüleceğine inanıyoruz

İrfan ARSLAN

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Elazığ İl Başkanı Münir Yılmaz, Futbol Antrenörleri için Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığınca düzenlenen Kurslar için talep edilen ücret konusunda girişimlerinin bulunduğunu, bu sıkıntının çözüm bulacağını belirtti.

TÜFAD Elazığ İl Başkanı Münir Yılmaz, TÜFAD olarak bu kurs ücretlerinde hiçbir alakalarının bulunmadığını, kurs ücretlerinin TFF tarafından belirlendiğini ifade ederek” Bizler de TFF’nin açıkladığı kurs ücretlerinin çok afaki olduğu konusunda hemfikiriz. TÜFAD Genel Merkezimiz de bu konuda  il başkanlarının görüşünü olarak çok farklı teklifler hazırladı ve bu teklifleri TFF’ye sundu. Gerçekten baktığımız da TFF’nin kurs ücretlerini belirlemede nasıl bir yol izlediğini bilmek zor. Ancak ortaya konulan rakamlar Antrenörlerimizi sıkıntıya sokacak rakamlar olarak karşımızda duruyor. Bizim amacımız bu konuda ki sıkıntıyı çözüme kavuşturarak antrenörlerimizin  sıkıntısına çözüm getirmek. Ülke genelinde bu konuda bir olumsuzluk yaşanıyor.

TÜFAD Genel Merkezimiz bu konuda yaptığı görüşmelerin ardından belirlediği farklı alternatif ücret tekliflerini TFF ile görüşerek bunların makul bir seviyede, antrenörlerimizi sıkıntıya sokmadan gerekli diplomaları almalarına katkı sağlayacak bir seviyede olmasını istiyor. Bunun içinde TFF ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu sıkıntının olumlu bir şekilde çözüm bulacağına inanıyorum.” dedi