SPOR
Giriş Tarihi : 21-06-2021 13:27   Güncelleme : 21-06-2021 13:27

İlk kafile yola çıktı

İlk kafile yola çıktı

İrfan ARSLAN

Yaz aylarında düzenlenen Gençlik Kampları programı kapsamında Elazığ’dan ilk kafile yola çıktı. Pandemi dolayısıyla bir süredir ara verilen, yaz aylarının vazgeçilmezi olan Gençlik Kamplarımız normalleşmenin ardından başvuruların alınmasıyla birlikte Elazığ’dan yola çıkan ilk kafile  Rize Fındıklı Gençlik kampımıza katılacak olan gençlerimize; Bingöl, Tunceli ve Muş illerinden gençlerimiz eşlik ettiler.

Toplama merkezinin bu yıl Elazığ olması hasebiyle 18 kişilik kontenjan ilimize ayrılmış olup, diğer ilerimize ise 8 kişilik kontenjanın verilmesiyle 1. Dönem kampımızı uğurladık.  Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Deniz ve Doğa olarak ayrılan kamplarımızın başvuruları halen deva etmekte olup son başvuru tarihi ise 7 Temmuz olarak genciz biz.gsb.gov.tr üzerinden başvurularını yapabilirler.

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Pandemi dolayısıyla ara verilen ancak normalleşmenin ardından kaldığı yerden devam eden Gençlik Kamplarımıza ilk misafirlerimizi yolculadık. Gençlerimiz için büyük fırsat ve unutamayacağı anlardan biri olacak olan kamplarımıza Rize Fındıklı Doğa kampıyla merhaba dedik. Toplama merkezi olmamız hasebiyle de kontenjan sayımız diğer illerimize göre fazla bu yüzden şanslıyız ve bu imkânlardan faydalanmak isteyen gençlerimizi göndermeyi arzuluyoruz. Ücretsiz kamplarımıza da başvurular devam ediyor, yaz aylarında keyifli ve güzel vakit geçirmek isteyen gençlerimizi Kamplarımıza davet ediyorum, dedi.