YEREL
Giriş Tarihi : 21-06-2021 16:00   Güncelleme : 21-06-2021 19:57

Milletvekili Bulut: Gelişmiş Elazığ için sanayimizi geliştirmeliyiz

Milletvekili Bulut: Gelişmiş Elazığ için sanayimizi geliştirmeliyiz

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, sanayici ve üreticiyi desteklemeye devam ediyor. Milletvekili Bulut bu kapsamda Elazığ’da faaliyet gösteren alüminyum fabrikasında incelemelerde bulundu. Milletvekili Metin Bulut, tesisin istihdama ve ekonomiye katkı sunduğunu belirterek” “Daha büyük ve gelişmiş bir Elazığ istiyorsak yönümüzü sanayiye çevirmemiz lazım” dedi

MKYK Üyesi Metin Bulut’a Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş eşlik etti ve Bulut’a fabrikayı gezdirerek üretimle ilgili bilgiler verdi.

“BİZİM YÖNÜMÜZÜ İSTİDAMA ÇEVİRMEMİZ LAZIM”

Milletvekili Bulut, tesisin bölgede değil Türkiye’de tek olduğunu ve ekonomiye katkı sağlayacak bir tesis olduğunu söyledi. Bulut açıklamasının devamında; Kolay şeyler değil bunlar milyon dolarlık tesisiler bugün gezmiş olduğumuz tesis hem geçmişte ekonomik ağırlıklı STK’lardan gelmem hasebiyle hem de bu iğlin milletvekili olmam sebebiyle gerçekten beni çok heyecanlandırdı. Bölgenin değil Türkiye’nin kendi alanında tek alüminyum tesisi, örnek bir tesis belki bugünden sonra başkalarının da ufkunu açabilecek bir tesis, aylık bir milyon ton alüminyum işleyebilecek ve milyonlarca dolar katlı sağlayacak, katma değer sağlayacak bir tesis. Ben her zaman ifade ediyorum; Bizim yönümüzü istidama çevirmemiz lazım, eğer daha kalkınmış, daha büyük ve gelişmiş bir Elazığ istiyorsak yönümüzü sanayiye çevirmemiz lazım” ifadelerine yer verdi.

 “SANAYİCİLERİMİZİN DE BİZİ DESTEKLEMESİ LAZIM”

Milletvekili Bulut, tesisin önemli bir istihdam sağlayacağının da altını çizerek; “ Bizim sadece yönümüzü sanayiye çevirmemiz ile olmuyor böyle aslanlar gibi sanayicilerimizin de bizi desteklemesi lazım, bugün gezmiş olduğumuz tesis yaklaşık 21 bin metrekare kapalı alanla Türkiye’nin en önemli tesislerinden bir tanesidir. İlk aşamada direkt olarak yaklaşık 250 – 300 kişiye istihdam sağlayacak. Bunun doğal istihdamını da saydığımızda, bayisi, nalburu, diğer ananlarını saydığınızda binlerce insana aş ve iş kapısı olacak. Biz bu tesisleri gezdiğimizde yorulmuyoruz, yorgunluğumuzu atıyoruz. Heyecanlanıyoruz çünkü geleceğe daha umutla bakıyoruz.  Bize bu umudu tattıran bu heyecanı yaşatan Esat Aktaş kardeşime gerçekten minnettar olduğumu Elazığ adına minnettar olduğumu ifade etmek istiyorum. “ dedi.

“MİLLETVEKİLİMİZ HER ZAMAN SANİYİCİNİN YANINDA”

ESAK Alüminyum Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş, Milletvekili Metin Bulut’un her zaman sanayicinin yanında olduğunu söyledi ve Bulut’a destekleri için teşekkür etti. Aktaş açıklamasının devamında; Tesisimiz hakkında Sayın vekilimize bir brifing verdik. Kullandığımız makineleri, malzemeleri anlattık. Tesisimiz yurt dışıyla çalışacak kapasiteye sahip. Kendisi de sanayiye baya yakın olduğu için tekniklerimizi de biliyordu. Bizim yanımızda oldukları için de Sayın vekilime teşekkür ediyorum dedi.” Dedi.(Haber Merkezi)