YEREL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 09:47   Güncelleme : 22-06-2021 09:51

Uslu: Tesislerimizi ihale aşamasına getiriyoruz

Uslu: Tesislerimizi ihale aşamasına getiriyoruz

İrfan ARSLAN

Ağın ilçesinde kurulması planlanan leblebi ve badem işleme ve paketleme tesisi ile Yöresel Ürün tanıtım standı, Sosyal Tesisler projesinde önemli gelişmeler yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Uslu “ Projemizde yer alan işletmelerimizin kurulması için ihale aşamasına geldik” dedi

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu ilçede atıl bir halde bulunan Deri Fabrikasını geçtiğimiz aylarda Ağın Belediyesi olarak aldıklarını belirterek” Bilindiği gibi bu tesisi satın aldık ve bu fabrikada bulunan 7 bin m2 kapalı alanda ilçemiz ve bölgemiz adına çok önemli bazı projeleri hayata geçirmenin çalışmalarını başlattık. Bu çalışmalarımızdan biri olan ilçemizin en önemli ürünü olan Leblebisini daha iyi şartlarda üretme, paketleme ve pazarlama anlamında kurulmasını planladığımız tesisin makine aksamını Denizli de yapımı tamamlanmak üzere. Bir haftaya kadar bu makineler  bize teslim edilecek. Bunun yanında ilçemizde gerçekten çok önemli bir gelişme gösteren Badem konusunda da bu alanda bir Badem İşleme tesisi kuruyoruz. Bu tesis DAP destekli olarak kurulacak. Bu tesisimi kurmak adına gerekli olan bütçemiz  DAP’tan çıkmak üzere.  Bütçemizin çıkması ile birlikte Badem İşleme tesisimizi kurmak içinde ihaleye çıkacağız.

Bunların yanında yine ilçemizde üretilen yöresel ürünlerin tanıtımı için bir alan oluşturacağız. Yöresel Ürünlerin tanıtımı bölümünde Değirmen adını vereceğimiz bölümde üretilen ürünlerin işlenmesi de mümkün olacak.  Yine ilçemizde çok önemli bir eksiklik olan Toplantı ve Düğün Salonu sıkıntısına burada yapacağımız Salon ile son vereceğiz.

Bu çalışmalarımız büyük bir ihtimalle Temmuz ayının ortasında ihalelerini tamamlamış olup yapımına başlayacağız.

Yaptığımız ve hayata geçirme noktasına getirdiğimiz bu projeler ile hem ilçemizin ekonomik olarak daha çok kazanmasını sağlayacak hem de yapacağımız istihdam ile ilçemizin nüfusunda bir artış yaşanmasını sağlamış olacağız”  dedi.