YEREL
Giriş Tarihi : 23-06-2021 13:34   Güncelleme : 23-06-2021 13:34

Prof.Dr. Akbulut 3 yıl Başkanlık yapacak

Prof.Dr. Akbulut 3 yıl Başkanlık yapacak

İrfan ARSLAN

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi  Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Akbulut, Türk Kardiyoloji Derneğinin  Genel Kurulunda , Genel Kurula katılan tüm üyelerin oylarını alarak  TKD  Pulmoner Vasküler ve Erişkin Doğumsal Kalp Hastalıkları Çalışma grubu Başkanlığına seçildi.

Ülkemizin her köşesinden gelen seçkin kardiyologların yoğun bir katılımı ile gerçekleşen genel kurulda, Üç farklı grubun kıyasıya mücadele ettiği seçimde, “Türk Kardiyoloji derneği Pulmoner Vasküler ve Erişkin Doğumsal Kalp hastalıkları çalışma grubu başkanlığı ” için Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji  Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet AKBULUT da adaylığını koydu.

 Yapılan seçim sonunda Prof. Dr. Mehmet AKBULUT;Türk Kardiyoloji Derneği tarihinde bir ilki başararak,seçime katılan her üç grubun oylarının tamamını alıp, TKD Pulmoner Vasküler ve Erişkin Doğumsal Kalp hastalıkları çalışma grubuna başkan seçildi. Türk Kardiyoloji Derneği tarihinde yaşanan bu ilk ile birlikte, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı için de bir ilk olmuş ve Fırat Üniversitesinin ve Hastanemizin gurur kaynağı olmuştur.

 Üç yıl devam edecek başkanlık süresince, uluslararası faklı platformlarda, kardiyo-pulmoner alanda ülkemizi temsil edecek olan Prof. Dr. Mehmet AKBULUT hocamıza başarılı çalışmalarında kolaylıklar dileriz.