SPOR
Giriş Tarihi : 23-06-2021 14:09   Güncelleme : 23-06-2021 14:11

Şiş: Geçen sezon istediğimizi yapamadık

Şiş: Geçen sezon istediğimizi yapamadık

İrfan ARSLAN

İl özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Kadınlar Basketbol Süper Liginde geçen yıl istediklerini yapamadıklarını belirtti.

Ligde kendi sahasında oynadığı maçlarında seyircisinin desteğinden mahrum kaldıklarını belirten Ali Şiş” Bilindiği gibi ilimiz 24 Ocak depreminin ardından önemli sıkıntılar yaşadı. Bu sıkıntıların özellikle sosyal boyutunda insanlarımızın Basketbol karşılaşmalarında farklı bir atmosfer yaşayarak sorunlarından uzak kalmasını sağlamayı planlamıştık. Ancak pandemi sürecinde alınan önlemlerden dolayı bunu yaşatamadık. Tabiî ki seyirci desteğinden mahrum kalınca sahamızda oynadığımız bazı maçlarda istediğimiz sonuçları da alamadık. Ancak yinede sezonu ligde kalarak tamamladık” dedi.

 Avrupa’da Çeyrek Final oynadık

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Eurowomen Cup’ta ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek “ Sezona başlarken yaptığımız planlamada ilimizde Avrupa Kupası maçlarını oynamak vardı. Ancak oynayamadık. Gerçekten İl özel İdaresi olarak Avrupa Kupasında ilk kez oynamamıza karşılık oynadığımız grup maçlarında 3’te 3 yaparak grup birincisi olarak çeyrek finale yükseldik. Çeyrek final grubunda ilk maçımızı kazandık ve ikinci maçımızda 3 sayı farkla yarı finali kaçırdık. Bu küçümsenecek bir başarı olmamalı. Ne yazık ki bu maçları seyircimiz önünde oynamak isterdik. İlimize Avrupa’dan takımların gelmesini arzulardık. Olmadı. Pandemi süreci buna izin vermedi.”

Olağan Genel Kurulu ay sonunda yapacağız

Yeni sezon için çalışmalarımızı, bu ayın sonunda ya da Temmuz ayının ilk haftasında yapacağımız Olağanüstü Genel Kurulumuzun ardından başlatacağız diyen Genel Sekreter Ali Şiş” Öncelikli olarak geniş katılımlı renkli bir yönetim kurulu oluşturmanın çabasındayız. Kulübümüze isim sponsoru olması konusunda bir çalışmamız var. Bu çalışmamızın da olumlu olarak sonuç vereceğine inanıyorum. Böylece yeni yönetim kurulumuzun oluşması da şekillenecek. Yeni sezonda yeni bir Yönetim Kurulu ve yeni bir kadro oluşturarak yeni hedeflere ulaşmanın mücadelesini vermeye hazırlık yapacağız” dedi.