YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2021 10:41   Güncelleme : 24-06-2021 10:41

Kangal: Çiftçinin devası olmaya hazırız

Kangal: Çiftçinin devası olmaya hazırız

DEVA Partisi, Ziraat Odası Başkanı Sayın Ahmet ERDEM’i makamında ziyaret etti.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı ve Parti Teşkilatı, ziraat odası birliği başkanı Ahmet Erdem’i ve yönetim kurulunu makamında ziyaret ederek, ziraat odasının geleceğe yönelik taleplerini ve çiftçinin günümüzde ve gelecekte yaşayacağı sorunlarını dinledi.

İl Başkanı Av. Mehmet Kangal ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, partilerinin hazırladığı Tarım Eylem Planı kapsamında oluşturulan politikalarla ilgili detaylı bilgiler vererek, çiftçilerin yaşadıkları problemlerin hızlı bir şekilde nasıl çözüme kavuşturulacağına yönelik başkan Erdem ve yönetimini bilgilendirerek, fikir alışverişinde bulundu.

Gerçekleştirilen görüşmede, özellikle Elazığ merkezde bulunan üç ovanın da 2011 yılından bu yana sulama sorunu çektiği ve bir türlü çözüme kavuşturulamamasından kaynaklı mağduriyetler dile getirildi. Ovada yaşanan susuzluğun, çiftçilerimiz açısından artık dayanılamaz boyutlara ulaştığı, tarımın bitme noktasına geldiği ve bunun yansıması olarak da şehir ekonomisine büyük bir darbe vurulduğu konuları üzerinde duruldu. Her dönem sulama sorununun çözüleceğine dair verilen sözlerin artık tutulması gerektiği, bunun maliyetinin ne olursa olsun karşılanarak, şehrimizin kalkınmasında en önemli rol oynayan tarımın yeniden canlandırılması gerektiği belirtildi.

Gerçekleştirilen görüşmenin sonunda Başkan ERDEM, İl Başkanı Av. Mehmet Kangal ve DEVA Partisi il yönetiminin kendilerini ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İl Başkanı Av. Mehmet Kangal Ziraat Odasının 3 Temmuz’da gerçekleştireceği seçimden ötürü Başkan Erdem’e ve diğer adaylara başarılar dileyerek ziyareti sonlandırdı.