SPOR
Giriş Tarihi : 24-06-2021 12:00   Güncelleme : 24-06-2021 12:00

Yıldırım: Grup maçlarına odaklanacağız

Yıldırım: Grup maçlarına odaklanacağız

Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grupta mücadele veren Mediline Hospital Fırat Üniversitesi grubunu şampiyon olarak tamamlamayı garantiledi. Grupta hafta içinde oynanan karşılaşmada Erzincan Ulalarspor Karlıova  Yıldırımspspor’u 1-0 mağlup edince ilimiz temsilcisi son maçını oynamadan grubu şampiyon olarak bitirmeyi garantiledi.

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Yıldırım, sezona iyi hazırlandıklarını ve bu grubu lider olarak tamamlayarak grup liderlerinin karşılaşacağı Bölge finalinde de şampiyon olarak 3. Lige yükselme mutluluğunu yaşamak istediklerini belirtti.

“Sezona iyi başladık. Oynadığımız üç maçımızı da gol yemeden kazandık. Rakibimiz konumunda ki Karlıova Yıldırımspor Erzincan deplasmanın da kaybedince bizim şampiyonluğumuz kesinleşti. Pazar günü rakibimizle oynayacağımız maçın liderlik açısından hiçbir önemi kalmadı. Ancak biz bu maçımızı da kazanıp grubu tamamlamayı planlıyoruz.

Bölge finali nederede oynanacak bunu TFF belirleyecek. Ancak biz bu maçlarda da ilimizi başarıyla temsil ederek sezon başında belirlediğimiz hedefimize yaklaşmanın mücadelesini vereceğiz. Şimdiden bu maçlarda karşılaşacağımız rakiplerimizi araştırmaya başladık. Artık bu maçlara odaklanacağız”dedi.

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi final gurubun da ilk maçını Muş Belediyespor takımı ile oynayacak.