YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2021 20:17   Güncelleme : 24-06-2021 20:17

Bakan Kurum Vali Yırık ve Milletvekilleri İle Bir Araya Geldi

Bakan Kurum Vali Yırık ve Milletvekilleri İle Bir Araya Geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve milletvekilleri ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddesini deprem konutları oluşturdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve Elazığ Milletvekilleri ile Ankara’da bir araya geldi. Vali Yırık, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Sermin Balık, Bakan Kurum’a Elazığ’da deprem sonrası yürütülen çalışmalar ve deprem konutları ile ilgili bilgiler aktardılar. Toplantıda öte yandan 2+1 konutların sosyal konuta çevrilmesi, konutların teslim tarihleri ve deprem sonrası yapılan konutların aşamaları ile ilgili konutların masaya yatırıldığı tahmin ediliyor.

KURUM: ELAZIĞ'IMIZ İÇİN EL ELE VEREREK ÇALIŞACAĞIZ

Gerçekleştirilen toplantı ile ilgili paylaşım yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “AK Parti Elazığ Milletvekillerimiz Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Sermin Balık ve Valimiz Erkaya Yırık ile deprem dönüşüm projelerimiz başta olmak üzere Elazığ’daki altyapı ve üstyapı yatırımlarımızı istişare ettik. Elazığ'ımız için el ele vererek çalışacağız” İfadelerini kullandı.