YEREL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 13:49   Güncelleme : 28-06-2021 13:49

İl Müftüsü Selami Aydın Karakoçan ilçesini ziyaret etti

İl Müftüsü Selami Aydın Karakoçan ilçesini ziyaret etti

Elazığ ili Karakoçan ilçesinde 25 Haziran 2021 tarihinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrası İl Müftümüz Selami Aydın beraberindeki Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin, İlçe Emniyet Müdür v.CemBeşar, İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Resul Çot, Kovancılar Müftüsü Ahmet Bulut, Karakoçan Müftüsü Mahmut Yegin ile birlikte depremin hemen akabinde Karakoçan deprem bölgesini ziyaret ettiler.

Karakoçan’ın Kuşbayırı, Can, Pilavtepe, ve Sarıhan köylerini ziyaret eden Aydın ve beraberindeki heyet köylerde kurulan deprem çadırlarını ve hasarlı evleri ziyaret ederek depremzedelere Geçmiş olsun dileklerini ileterek, ihtiyacı olan vatandaşları tespit ettiler.

Bölgedeki hasarlı camilerde de incelemelerde bulunan Aydın hasarlı camilerin hızla onarılarak tekrar ibadete açılacağını ifade etti. Bölge halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılaşan Aydın deprem bölgesine  ilk intikal eden kurumun Diyanet Vakfı Karakoçan şubesi olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra Müftü Aydın Kovancılar ve Karakoçan Müftüsü ile birlikte Karakoçan da inşası devam eden 200 m2 kapalı alanı olan ve oyun parkı ile 20 şer kişilik 5 sınıflı Karakoçan Diyanet Anaokulu ( 4-6 yaş Kur’an Kursu) da incelemelerde bulunarak İl Müftülüğü olarak gereken desteğin verileceğini söyledi.