YEREL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 15:43   Güncelleme : 28-06-2021 15:43

Şair Hayri İlkokulu’nda Hafızlık Sınavı Gerçekleştirildi

Şair Hayri İlkokulu’nda Hafızlık Sınavı Gerçekleştirildi

Elazığ’da Şair Hayri İlkokulu’nda Gerçekleşen Hafızlık Sınavında Adaylar Sınav Salonlarında Ter Dökerken Yakınları İse Okul Bahçesinde Aynı Heyecanı Yaşadı. Hafızlık Sınavı Elazığ’da İlk Kez Yapıldı.

24 Mayısta başlayan ve 24 Haziran son bulan başvuruların ardından öğrenciler sabah saatlerinde Elazığ’da Şair Hayri İlkokulu’nda büyük bir heyecanla sınava girdi.

Veliler ise aynı heyecanı okul bahçesinde yaşarken, Elazığ’da hafızlık sınavının gerçekleştirilmesinden dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Daha önce çevre illerde yapılan hafızlık sınavı, Elazığ’da ilk defa gerçekleştirildi. Sınava ilgi yoğun oldu. Sınavın ardından başarılı olan öğrencilerden 36’sı kız ve 36’sı erkek öğrenci olmak üzere 72 öğrenci alınacak. Öğrenciler kendilerine ayrılan 12 kişilik sınıflarda eğitim görecek.

Gerçekleştirilen sınavın amacından bahseden Elazığ Hafızlık Ortaokul Müdürü Abdultalip Demirtaş; “Amacımız çocuklarımızı hem hafız yetiştirmek hem de doktor, mühendis gibi güzel mesleklerde başarılı, dinine, milletine bağlı bireyler yetiştirmektir. Şehrimize hayırlı olsun.”dedi.