SPOR
Giriş Tarihi : 29-06-2021 21:14   Güncelleme : 29-06-2021 21:14

GSB Spor Okulları Açılıyor

GSB Spor Okulları Açılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaz boyunca aktif hale getirilen spor okulları ve engelsiz spor okulları, çok amaçlı spor merkezi bahçesinde düzenlenen törenle açıldı.

Gençlik ve spor Bakanlığı tarafından yaz ayları boyunca aktif hale getirilen spor okulları ile engelsiz spor okulları, çok amaçlı spor merkezi bahçesinde düzenlenen törenle açıldı Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve şube müdürlerinin yanı sıra, Sporcular, antrenörler, aileler ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen törene yoğun bir ilgi gösterildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlayan açılış töreni Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren'in açılış konuşmalarının ardından sporcuların gösterisiyle son buldu.

Elazığ’da yaşayan çocukların ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayarak gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları kapsamında cimnastik, atletizm, atıcılık, basketbol, badminton, boks, eskrim, futbol, güreş, hentbol, judo, masa tenisi, muay thai, okçuluk, tekvando, tenis, wushu, voleybol, karate, yüzme ve engelli bireylere yönelik kurslar verilecek. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde antrenörlerin eşliğinde pandemi kurallarına uygun şekilde verilecek olan eğitimler ile 7-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençler, 21 farklı branşta ücretsiz spor yapma imkanı bulacak. Kayıtlar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Değerlendirme ve Takip Birimi tarafından alınacaktır. Ayrıca başvuru kayıt formlarına www.elazig.gsb.gov.tr internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilecektir.

EREN: ON BİNE YAKLAŞAN YAZ SPOR OKULLARINA KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan İl Müdürü Eren, "Bugün sizlerle tekrardan spor kompleksimizde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler yaz spor okullarını çok fazla önemsiyoruz. Sizler okulun olmadığı bu dönemde tabi derslerinizide aksatmadan bir yandanda fiziksel ve sosyal gelişiminize katkı için bizlerin burada uzman kadrosuyla oluşturduğu bu antrenman programlarına katılacaksınız. Şuanda yaklaşık on bine yaklaşan yaz spor okullarına kayıtlarımız devam etmektedir. Bu görmüş olduğunuz tesislerin tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığımız başta olmak üzere Devlet büyüklerimizin sayesinde sizlerinde fark etmiş olduğunuz üzere yenileniyor. Biz almış olduğumuz güç ve destekle hem sosyal donatılarıyla hemde tesislerimizin modernizasyonu ile birlikte çok iyi hizmet vermek istiyoruz. Ben birkez daha burada katılım gösteren çok değerli velilerimize, sporcularımıza, Gençlik ve Spor aileme saygılarımı sunuyorum, çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.